لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۳

حمایت آمریکا از جنگ عراق با تروریست ها


ایالات متحده آمریکا از نیروهای امنیتی و ایلمردان شجاع عراق، در رویارویی با تروریست هایی که مناطقی دراستان انبار را تصرف کرده اند، کاملا حمایت می کند.
جو بایدن معاون رئیس جمهوری این حمایت را اخیرا در دوتماس تلفنی با نوری المالکی نخست وزیر عراق و در گفت وگوی جداگانه ای با اوسامه النوجیفی، رئیس پارلمان و یک رهبر برجسته سنی، ابراز داشت.
کاخ سفید دربیانیه ای گفت «معاون ریاست جمهوری نگرانی خود را نسبت به عراقی هایی که بدست تروریست ها رنج می کشند یادآورشد وهمکاری امنیتی اخیر بین نیروهای امنیتی عراق و نیروهای محلی وعشایری دراستان انبار را ستود.»
تشدید حملات امارت اسلامی عراق و شامات، وابسته به القاعده، درافزایش خشونت درعراق در ۲۰۱۳ موثر بوده است.
ایالات متحده آمریکا با تمام رهبران سیاسی عراق در این باره که چگونه می تواند به حمایت از کوشش های کشور برای شکست دادن دشمن مشترک ادامه دهد از نزدیک در تماس است. آن گونه که جی کارنی سحنگوی کاخ سفید گفت، در حالی که عراقی ها جنگ را هدایت می کنند، آمریکا از نزدیک با آنها درفراهم آوردن یک استراتژی فراگیر برای منزوی ساختن گروه های وابسته به القاعده کار می کند، تا آن که عشایر، درهمکاری با نیروهای امنیتی، بتوانند آنها را از مناطق پر جمعیت بیرون برانند.
کارنی گفت برای رسیدن به این هدف آمریکا به تحویل تسلیحاتی که عراق خریده است شتاب می بخشد و درصدد است در اوائل بهار یک محموله اضافی از موشک های هل فایر، بفرستد. این موشک ها عنصر کوچکی از استراتژی فراگیر است، اما در محروم ساختن امارت اسلامی عراق و شامات ازبوجود آوردن نواحی امن در غرب عراق موثربوده است. آمریکا همچنین در هفته های آینده ۱۰ فروند خود روهوایی بدون سرنشین ScanEagle ، و در پی آن ۴۸ فروند هواپیمای شناسایی بی سرنشین Raven خواهد فرستاد تا عراق بتواند عناصر تروریست را که درکشور عمل می کنند ردیابی کند.
جان کری وزیر امورخارجه آمریکا اعضای امارت اسلامی در عراق و شامات را «خطرناکترین بازیگران» درخاورمیانه نامیده است. اوگفت «وحشیگری آنها علیه شهروندان در رمادی و فلوجه وعلیه نیروهای امنیتی عراق برای همه درجهان نمایان است. ما درکناردولت عراق ودیگرانی که سعی دارند کوشش های آنان را برای بی ثبات ساختن کشور، ایجاد هرج و مرج درمنطقه و برهم زدن روند دمکراتیک درعراق ، خنثی کنند، خواهیم ایستاد.»
XS
SM
MD
LG