لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۴

مقابله با تروریست ها در عراق


ایالات متحده آمریکا حملات اخیر دولت اسلامی عراق و شام، علیه عراق را بشدت محکوم کرد. بیانیه کاخ سفید بر تعهد آمریکا به کمک به عراق، در حالی که با تهدید داعش برای عراق و منطقه روبرو است، تاکید می گذارد.

طی هفته گذشته، تروریست های داعش به پیشرفت های عمده در عراق دست یافته اند و یک بحران انسانی در کشور بوجود آورده اند. صدها هزار عراقی در برابر هجوم آنها خانه هایشان را ترک کردند.

کاخ سفید گفت عملیات اخیر گروه دولت اسلامی در عراق و شام در موصل و نواحی اطراف آن «بار دیگر نشان می دهد این تند روها جز مرگ و ویرانی چیزی نمی خواهند.» کاخ سفید قول داد «در کنار رهبران عراق در تمام طیف های، در حالی که سعی دارند یک وحدت ملی را که برای موفقیت در نبرد علیه داعش لازم است شکل دهند، بایستد.»

جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت ایالات متحده از آغاز سال جدید به ارسال تجهیزات نظامی به عراق شتاب بخشیده است و کمک های اضافی برای دولت عراق جهت نبرد با تهدید داعش فراهم خواهد آورد.

خانم ساکی گفت «عراق و دولت عراق همچنان شریکی عمده در جنگ ما با تروریسم هستند، و ما به کار با آنها ادامه خواهیم داد. این تهدیدی برای مردم عراق و تمام منطقه از جمله کشورهای اطراف است.»

کاخ سفید در بیانیه خود وعده می دهد با کنگره آمریکا جهت حمایت از درخواست باراک اوباما برای صندوق جدید مشارکت ضد تروریسم کار کند، و می گوید «منابع لازم را برای کمک به عراق جهت تامین نیازهای فوری، در حالی که تهدید تروریستی گروه دولت اسلامی در عراق و شام شدت می گیرد، فراهم خواهد آورد.» کاخ سفید همچنین گفت «بر اساس توافقنامه چارچوب مشترک، ما همچنین به دادن کمک به دولت عراق برای تقویت توانایی کشور به متوقف ساختن موثر و بادوام کوشش های گروه ادامه خواهیم داد.»
XS
SM
MD
LG