لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۳

عراق می گوید خواستار درگیری زمینی مستقیم آمریکا نیست


اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا
اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا

دولت عراق می گوید خواستار "اقدام زمینی مستقیم" آمریکا نشده است و نیازی به آن ندارد.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت آمریکا برای هدف گرفتن پیکارجویان داعش ممکن است به حملات یک جانبه زمیتی بیشتر دست بزند.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، سخنگوی حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز چهارشنبه گفت هرگونه درگیری نظامی در کشور باید به تصویب دولت برسد.

او گفت "این موضوعی مربوط به عراق است و دولت از وزارت دفداع آمریکا درخواست نکرده است در عملیات مستقیما درگیر شود. ما به اندازه کافی سرباز در جبهه داریم.»

با این حال، سخنگوی نخست وزیر عراق اهمیت کمک آمریکا به عراق را پذیرفت و گفت کشور او برای مسلح ساختن و آموزش نیروها به چنین کمکی نیاز دارد.

آمریکا در حال حاضر حدود ۳۳۰۰ سرباز در عراق دارد. آموزش و راهنمایی نیروهای عراقی و حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد، از جمله وظایف آنها است.

سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت دولت قصد ندارد در "نبرد زمینی دراز مدت" در عراق درگیر شود و افزود نیروهای آمریکا به آموزش، راهنمایی و کمک ادامه خواهند داد.

در گزارش ان بی سی کفته می شود سخنگوی نخست وزیر عراق در حالی به امکان درگیری مستقیم آمریکا پاسخ می دهد که فشار بر ائتلاف حاکم عراق بر نخست وزیر برای درخواست حملات هوایی روسیه علیه داعش افزوده می شود.

XS
SM
MD
LG