لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۰

بازستانی رمادی


نیروهای امنیتی عراق گزارش می دهند آنها مجتمع دولتی در رمادی را از کنترل گروه موسوم به "دولت اسلامی" بیرون آورده اند. سخنگوی نیروی ضربت فرماندهی مشترک آمریکا در بیانیه ای گفت: «ما به نیروهای امنیتی عراق در ادامه موفقیت علیه داعش در رمادی تبریک می گویئم. پاکسازی مرکز دولتی دستاوردی مهم است و از ماه ها کوشش ارتش عراق، سرویس مقابله با تروریسم، نیروی هوایی عراق، پلیس محلی و فدرال، و قبایل (عراق) ناشی می شود.»

سخنگو یادآور شد ائتلاف «با فراهم آوردن حمایت قاطع از دولت عراق، آن را قادر ساخت بجنگد و بر گروه داعش پیروز شود. این حمایت، بیش از ۶۳۰ حمله هوایی ، آموزش چندین تیپ ارتش عراق، نیروهای پلیس محلی و فدرال را که در رمادی جنگیدند، تحویل تجهیزات مهندسی ویژه برای پاک کردن مین و بمب های دست ساز، و نیز راهنمایی و کمک واحدهای گوناگون ارتش عراق و فرماندهی عملیات مشترک را شامل می شد.»

موفقیت در رمادی ، لحظه مهم و غرورآفرین برای عراق است. سخنگو گفت ائتلاف به حمایت از دولت عراق در حالی که سعی دارد رمادی را برای بازگشت ساکنان آن امن سازد و ارتش حنگ با داعش را در بقیه نقاط کشور دنبال می کند، ادامه خواهد داد.

سفارت آمریکا در عراق پیشرفت نیروهای عراقی را در نبرد دشوار برای بازستانی رمادی به آنها تبریک گفت و در بیانیه ای در ۲۸ دسامبر اظهار داشت: آمریکا مفتخر است که ائتلاف بین المللی را در کمک به نیروهای امنیتی عراق رهبری کرد، و در تعهد به حمایت از دولت عراق برای شکست دادن داعش پایبند است.

XS
SM
MD
LG