لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۳

نوری المالکی: عراق فضای خوبی برای سرمایه گذاری است


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا، یک روز پیش از کنفرانس بازرگانی آمریکا و عراق در واشنگتن، با مالکی ملاقات کرد

نوری المالکی، نخست وزیر عراق، در کاخ سفید با پرزیدنت اوباما ملاقات می کند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه، یک روز پیش از کنفرانس بازرگانی آمریکا و عراق در واشنگتن، با مالکی ملاقات کرد. در آغاز کنفرانس در روز شنبه، کلینتون بازرگانان آمریکایی را تشویق کرد تمام پیشرفت هایی را که در عراق صورت گرفته است ببینند، و گفت زمان آن رسیده است که در کشور سرمایه گذاری شود. او گفت عراق تمام قابلیت های لازم برای موفقیت را دارد.

مالکی به شرکت کنندگان در کنفرانس گفت عراق «فضای خوبی برای سرمایه گذاری است.» او همچنین گفت کشور می خواهد مشارکت بیشتری را در زمینه های اقتصادی و دیپلماتیک دنبال کند.

کلینتون پس از ملاقات با مالکی در روز دوشنبه گفت ایالات متحده امیدوار است راه برای سرمایه گذاری بین المللی بزرگتر در عراق و مناسبات دیپلماتیک نزدیکتر بین دو کشور هموار شود. کلینتون گفت او و مالکی همچنین درباره انتخابات آینده عراق بحث کردند و قول داد آمریکا از کوشش برای تضمین مشروعیت انتخابات حمایت کند.

مالکی روز دوشنبه همچنین با جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، ملاقات کرد، بایدن از پارلمان عراق خواست در تصویب قانون انتخابات که شرایط مشارکت سیاسی شفاف را مشخص می کند، به سرعت عمل کند.

XS
SM
MD
LG