لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۵

آمریکا یک شهروند ایرانی عراقی را به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرد


دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) روز جمعه ۱۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد نام یک شهروند دو تابعیتی ایرانی عراقی را به دلیل ارتباط با نیروس قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

بر اساس این بیانیه، فردی به نام امیر دیانت، که با نام امیر عبدالعزیز جعفر المثجع نیز شناخته می‌شود، از مدت‌ها پیش با مقام‌های ارشد نیروی قدس سپاه مرتبط بوده و در فعالیت‌های این نیرو برای کسب درآمد و قاچاق سلاح به خارج از کشور دخالت داشته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت خدمات معدنی طیف، که تحت مالکیت، کنترل، یا مدیریت امیر دیانت بود را تحت تحریم قرار داده است.

همزمان با این اقدام، دادستانی شهر واشنگتن نیز علیه دیانت و یکی از همکاران او، به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران و قوانین پولشویی، اعلام جرم کرده است.

در این بیانیه از قول استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «رژیم ایران و حامیان آن همچنان تامین مالی سازمان‌های تروریستی بین‌المللی را بر سلامتی و بهروزی مردم ایران ترجیح می‌دهند.»

او در ادامه تاکید کرده است که «ایالات متحده به همکاری با نهادهای مالی، سازمان‌های غیرانتفاعی، و شرکای بین المللی خود برای تسهیل تجارت و کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم ایران ادامه می‌دهد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG