لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

فرمانده سنتکام به ایران و عوامل نیابتی آن در منطقه در مورد تلاش برای انجام حملات جدید هشدار داد


ژنرال کنث فرانک مکنزی فرمانده سنتکام
ژنرال کنث فرانک مکنزی فرمانده سنتکام

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، روز جمعه ۲۳ اسفند، با اشاره به حمله شب گذشته به پنج مرکز تسلیحاتی یک گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق به تلافی حمله راکتی به اردوگاه تاجی، گفت انتظار می‌رود در این انبارهای کتائب حزب‌الله دیگر سلاح‌های پیشرفته‌ای که ایران برای انجام حملات در اختیارشان گذاشته است، باقی نمانده باشد.

ژنرال کنث فرانک مکنزی در یک نشست خبری در پنتاگون گفت: «ما اطلاعاتی داریم که تایید می‌کند کتائب حزب‌الله حملات راکتی ۱۱ مارس به اردوگاه تاجی - که منجر به کشته شدن سه نیروی ائتلاف، شامل دو آمریکایی و یک بریتانایی، و زخمی شدن ۱۴ تن دیگر شد - را انجام داده است. طبق ارزیابی‌های ما، این گروه در طول شش ماه گذشته دوازده بار دست به حمله راکتی علیه نیروهای ائتلاف زده است.»

در این نشست خبری همچنین تصاویر ماهواره‌ای از پنج انبار سلاح کتائب حزب‌الله در نقاط مختلف عراق نشان داده شد. به گفته ژنرال مکنزی این انبارها محل نگهداری سلاح‌های پیشرفته متعارفی بود که ایران برای کتائب حزب الله فرستاده بود و این گروه شبه‌نظامی در حملات خود از آنها استفاده می‌کرد. ژنرال مکنزی افزود که در جریان حملات هوایی ارتش ایالات متحده – که ساعت ۶ عصر پنجشنبه به وقت شرق آمریکا انجام شد – منهدم شدند.

فرمانده سنتکام در ادامه به جمهوری اسلامی و عوامل نیابتی آن در مورد هرگونه تلاشی برای پاسخگویی به عملیات شب گذشته از طریق انجام حملات جدید که نیروهای ایالات متحده یا شرکای آن را در ائتلاف بین‌المللی به خطر اندازد هشدار داد و گفت: «سنتکام برای دفاع از نیروهایمان در سراسر منطقه و برای پاسخگویی به هر تهاجم دیگری به نیروهایمان به خوبی آمادگی دارد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG