لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

برایان هوک در گردهمایی «اِیپک»: جمهوری اسلامی بسیار نگران از دست دادن حمایت مردم ایران است


نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در نشست کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل با اشاره به سرکوب اعتراضات مردم ایران توسط رژیم گفت، جمهوری اسلامی نگران از دست دادن حمایت مردم در داخل است.

برایان هوک روز یکشنبه ۱۱ اسفند در گردهمایی سالانه «اِیپک» در واشنگتن، گفت که رژیم ایران در آبان ۱۵۰۰ معترض را کشت و به رغم تلاش رژیم برای لگدمال کردن پرچم‌های آمریکا و اسرائیل، مردم ایران از پا گذاشتن روی آنها خودداری کردند؛ اینها مردم ایران هستند.

وی در پاسخ به این که آیا نشانه‌ای هست که ایران پس از کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه در حال برنامه‌ریزی برای حمله علیه اسرائیل یا آمریکا باشد گفت، این که رهبر حزب‌الله از مردم درخواست کمک مالی می‌کند، یک پیروزی برای سیاست خارجی آمریکا است.

آقای هوک افزود، این که حسن نصرالله این درخواست را مطرح کرده نشان می‌دهد ایران پول کافی در اختیار ندارد که به حزب‌الله، گروه شبه‌نظامی شیعه مورد حمایت جمهوری اسلامی در لبنان – بدهد، و این نتیجه سیاست فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ است.

این مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده در ادامه، ضمن اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات اخیر مجلس و مشارکت پایین مردم در آن انتخابات نمایشی، خاطر نشان که مسئولان جمهوری اسلامی بسیار نگران از دست دادن حمایت مردم داخل ایران هستند.

سه ماه پیش هزاران معترض به گرانی بنزین در خیابان‌های ایران راهپیمایی کردند و علیه حکومت شعار دادند. رویترز می‌گوید جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۵۰۰ نفر را در خیابان‌ها کشت. مقامات آمریکا بارها خشونت جمهوری اسلامی علیه مردم را محکوم کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG