لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۱

آمریکایی‌ها می‌گویند که مرگ سلیمانی دنیا را امن‌تر کرده است


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا – یک قانونگذار ایرانی پیشنهاد اعطای ۳ میلیون دلار جایزه به هر کسی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را بکشد، داده است. این آخرین مورد از درگیری میان دو کشور است که با صدور فرمان حمله هوایی که اوایل ماه گذشته، که به کشته شدن فرمانده نیروی قدس انجامید، آغاز شد. پرزیدنت ترامپ گفته است که سلیمانی «در حال توطئه برای انجام حملات فوری و شیطانی به دیپلمات‌ها و پرسنل ارتش آمریکا» بود.

به هر حال، این اقدام موجب شد شهروندان هر دو کشور به خیابان‌ها بریزند و دموکرات‌ها هم از رئیس جمهوری انتقاد کنند و بگویند اقدامات پرزیدنت ترامپ ایالات متحده را در آستانه جنگ قرار داده است.

اما دیوید هینز، از کهنه‌سربازان ارتش آمریکا که قبلا توسط نوعی بمب کنار جاده‌ای مصدوم شده و یک پای خود را از دست داده است، در این رابطه می‌گوید: «فکر می‌کنم تصمیم او [پرزیدنت ترامپ] برای کشتن سلیمانی درست بود.»

پاتریک فار، ساکن کالیفرنیا، نیز در جنگ عراق متحمل خسارت‌های زیادی شده است. کلِی، پسر ۲۱ ساله او، سربازی بود که در عراق خدمت می‌کرد و بر اثر انفجار یک بمب کنار جاده ای جان خود را از دست داد.

او گفت: «پسر من مشغول رانندگی بود. پسری که پشت سر پسرم نشسته بود هم کشته شد و سربازی که کنار او نشسته بود به شدت آسیب دید و سه سال بعد به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.» او می‌گوید که هر روز صبح با یاد پسرش از خواب بیدار می‌شود و هر شب نیز با یاد او به خواب می‌رود.

آقای فار گفت: «وقتی اخبار مربوط به از میان برداشته شدن ژنرال سلیمانی را شنیدم، احساس کردم که عدالت به نوعی در مورد سلیمانی، که مسئول مستقیم مرگ پسر من بود، اجرا شده است.» او افزود: «من اعتقاد دارم دنیا حالا بدون ژنرال سلیمانی جای بهتری است، و شهروندان ایالات متحده اکنون کمی امن‌تر هستند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG