لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۰

پمپئو: جمهوری اسلامی تلاش دارد بگوید مردم ایران ضدآمریکایی هستند اما آنها از قدم گذاشتن بر روی پرچم آمریکا خودداری می‌کنند


وزیر خارجه ایالات متحده عصر پنجشنبه سوم بهمن گفت، به رغم آن که بعضی اوقات در خبرها می‌بینیم، مردم جهان عشق عمیقی به آمریکا دارند، و این حقیقت را در جریان اعتراضات هنگ کنگ و ایران دیدیم.

مایک پمپئو در فلوریدا گفت: به رغم آنچه شما برخی جاها ممکن است بخوانید که مردم برخی کشورها آمریکا را دوست ندارند، هر جا که من می‌روم عشقی عمیق به کشورمان را می‌بینم. شما هم در خبرها دیده‌اید؛ در هنگ کنگ، معترضانی که به دنبال آزادی هستند پرچم آمریکا را در دست می‌گیرند و سرود ما را می‌خوانند.

وی اضافه کرد: ما در ایران هم دیده‌ایم؛ آنچه در خبرها می‌خوانید این است که تظاهرات ضدآمریکایی بوده. شما دیده‌اید که رژیم پرچم آمریکا را بر زمین می‌کشد تا مردم از روی آن رد شوند. اما حقیقت ماجرا این است که مردم از قدم گذاشتن بر روی آنها خودداری می‌کنند.

آقای پمپئو با اشاره به این که وزارت خارجه نقش مهمی در تامین امنیت ایالات متحده دارد گفت: وارد سال جدید که شدیم، کاری که وزارت خارجه برای تشکیل یک ائتلاف برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران انجام داده به خوبی نتیجه داد. کشورهای زیادی به ما پیوستند، متحدان ما در حوزه خلیج فارس، اسرائیل، کشورهای عمده اروپایی. آنها تهدیدهای واقعی که از جانب آیت‌الله متوجه منطقه و جهان می‌شود را دیدند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: یک فرد خیلی بدی بود که صدها تن از نیروهای نظامی آمریکایی را کشته بود ... این تروریست، همچنان به توطئه علیه آمریکا مشغول بود. می‌توانستیم ببینیم. به بیروت سفر می‌کرد، به دمشق می‌رفت و به سمت بغداد باز می‌گشت، که به توطئه چینی برای کشتن آمریکایی‌های بیشتری ادامه دهد.

او در ادامه خاطر نشان کرد: پرزیدنت ترامپ گفت ما قرار نیست اجازه دهیم که قاسم سلیمانی جان یک آمریکایی دیگر را بگیرد. من هم بخشی از روند تصمیم گیری برای از میان بردن او بودم. پرزیدنت ترامپ تصمیم شجاعانه‌ای گرفت که زندگی فرزندان و نوه‌های ما را تغییر داد.

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه رادیویی در فلوریدا گفت: مردم ایران و مردم عراق از حکومت‌هایشان خسته شده‌‌اند و به جهان نیاز دارند تا پا پیش بگذارد و از نظر معنوی و روحی از آنها حمایت کند و برخی کمک‌ها را در اختیار آنها بگذارد که آنچه را می‌خواهند بیان کنند. آنها فقط فرصتی می‌خواهند برای پرورش خانواده‌هایشان، برخورداری از یک زندگی عادی، و انجام هر آنچه که برای ما هم اینجا در ایالات متحده آمریکا یک ارزش است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG