لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

مایک پمپئو در دیدار با نتانیاهو: معترضان ایران متوجه تهدید رژیم «دزدسالار» جمهوری اسلامی هستند


دیدار مایک پمپئو و بنیامین نتاینیاهو در لیسبون پرتغال
دیدار مایک پمپئو و بنیامین نتاینیاهو در لیسبون پرتغال

وزیر خارجه ایالات متحده و نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۱۳ آذر در لیسبون پایتخت پرتغال با یکدیگر دیدار و درباره مسائل مختلف، از جمله ایران، گفت‌وگو کردند.

به گزارش وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو و بنیامین نتانیاهو پیش از آغاز این دیدار به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داده و بر ضرورت مقابله با اقدامات ایران تاکید کردند.

وزیر خارجه آمریکا گفت، من تازه از لندن رسیدم، جایی که ثبات در خاورمیانه در مرکز هر یک از مذاکرات پرزیدنت ترامپ با دیگر مقام‌های حاضر در نشست ناتو بود.

وی همچنین گفت: نحوه برقراری ثبات در خاورمیانه، جایی که اعتراضات در بغداد و بیروت علیه ایران در جریان است، و این که همه ما می‌دانیم در داخل ایران چه می‌گذرد، از محورهای اصلی مذاکرات پرزیدنت ترامپ در لندن بود.

آقای پمپئو افزود، این معترضان مردمی هستند که به دنبال آزادی و یک روش معقول برای زندگی هستند، و نسبت به تهدیدی که از جانب دزدسالارانی که جمهوری اسلامی ایران را اداره می‌کنند متوجه آنها است، آگاه هستند.

وزیر خارجه آمریکا گفت، درباره این که چه کاری از دستمان بر می‌آید تا فرصتی برای این مردمی که تنها خواهان آزادی و برخورداری از یک زندگی نرمال هستند فراهم شود، با شرکای اروپایی خود گفت‌وگو کردیم.

نخست وزیر اسرائیل هم در ابتدای سخنان خود گفت، «اولین موضوعی که قصد دارم در این دیدار به آن بپردازم ایران است، دومین موضوع ایران است، و سومین موضوع هم ایران است.»

بنیامین نتانیاهو گفت، جمهوری اسلامی سعی دارد از داخل خود ایران، از عراق، از سوریه، از لبنان، و از غزه و یمن، علیه ما و منطقه بسترسازی کند، اما ما فعالانه در حال مقابله با آن هستیم.

وی از سیاست فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ علیه ایران تقدیر کرد و گفت، همکاری آمریکا و اسرائیل مقابله با این رفتار ایران است، که به نظرم به نفع کشورهای بسیاری در منطقه است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG