لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۸

منوشن: آمریکا با متحدان خود برای جبران کمبود نفت ایران در بازار جهانی همکاری می‌کند


استیون منوشن - آرشیو
استیون منوشن - آرشیو

وزیر خزانه داری آمریکا می‌گوید واشنگتن با متحدینش برای اطمینان از عرضه کافی نفت به بازارهای جهان و جبران کمبود ناشی از تحریم های وضع شده علیه صادرات نفتی جمهوری اسلامی ایران، همکاری می‌کند.

استیون منوشن که در جریان دیدار از هند و پس از ملاقات و تبادل نظر با همتای هندی اش با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت، شرکت‌ها در آمریکا به هند به عنوان یکی از خریداران عمده نفت پس از چین نگاه می‌کنند، که با تحریم‌های نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران مواجه‌اند.

آقای منوشن گفت: در مورد تحریم‌های علیه ایران، تصور می‌کنم همه با خبرند که آمریکا علیه خرید نفت و اقلام دیگر از ایران تحریم‌هائی وضع و اعمال می‌کند. این تحریم‌ها متوجه مردم ایران نیست و از نظر ما موضوع و مسئله‌ای امنیتی است.

او تاکید کرد: آنچه ما به آن توجه داریم این است که زمینه‌ای برای دسترسی به تسلیحات اتمی، موشک‌های بالیستیک و صدور ترور نشود. در عین حال ما با متحدینمان در حال تبادل نظر و همکاری هستیم تا عرضه کافی نفت به بازارها و جبران نفت تحریمی عملی شود.

وزیر خزانه داری آمریکا یادآوری کرد که سفرش به هند پس از ملاقات و تبادل نظر با مقامات عربستان سعودی برای اطمینان از عرضه کافی نفت به بازارهای جهانی انجام داده است: من از عربستان سعودی و پس از ملاقات‌هائی که با وزیر انرژی و مقامات دیگر آن کشور داشتم به اینجا آمده‌ام و تصور می‌کنم آنها و دیگران کارهای ثمربخشی برای رفع نگرانی ها انجام داده‌اند تا اثری منفی بر امور اقتصادی نداشته باشد.

آقای منوشن خاطرنشان کرد که آمریکا به نیاز مبرم هند به نفت و دیگر منابع انرژی واقف است و با این کشور در زمینه فراهم ساختن گاز طبیعی مایع همکاری می‌کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG