لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۶

مقام وزارت خارجه آمریکا: تشکیلات تروریستی ایران در منطقه بعد از تحریم‌های آمریکا، متحمل مشکلات مالی عمده‌ای شده است


آقای سیلز گزارش سالانه تروریسم در جهان را امروز منتشر کرد.
آقای سیلز گزارش سالانه تروریسم در جهان را امروز منتشر کرد.

هماهنگ‌کننده مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری پس از انتشار جدیدترین گزارش خود در این حوزه با تاکید بر این که رژیم جمهوری اسلامی همچنان بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان است، گفت که تشکیلات تروریستی ایران در منطقه در نتیجه تحریم‌ها و سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران متحمل مشکلات مالی عمده‌ای شده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سال ۲۰۱۸ خود، درباره کشورهای درگیر در عملیات و فعالیت های تروریستی، از جمهوری اسلامی ایران که سی و پنج سال پیش آن را به عنوان یک دولت حامی تروریسم شناخته است، به عنوان رژیمی نام برده است که کماکان و بی‌وقفه در فعالیت های تروریستی دخیل و درگیر بوده است.

ناتان سیلز در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در مورد سپاه پاسداران گفت که دولت پرزیدنت ترامپ تحریم‌های تاریخی علیه ایران و عوامل نیابتی تروریست آن اعمال کرده است و این امر فشار مالی بی‌سابقه‌ای را بر آنها وارد آورده است. وی برای نمونه به حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله، اشاره کرد که از مردم درخواست اعانه کرده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش دیگری در مورد تهدیدهای تروریستی ایران در آستانه سالگرد اجرایی شدن تمام تحریم‌های هسته‌ای پس از خروج آمریکا از برجام و نیز سالگرد واقعه گروگان‌گیری، گفت: «ما می‌دانیم جمهوری اسلامی همیشه از تروریسم برای گسترش نفوذ بدخواهانه خود در جهان استفاده کرده و همواره از این تهدیدها آگاه بوده و در جهت مقابله با آن اقدام می‌کنیم.»

وی در پاسخ به خبرنگار دیگری در مورد آینده مبارزه با داعش پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی گفت که ایالات متحده مبارزه با تروریسم را تنها به داعش در عراق یا سوریه و شعبه‌های رسمی آن مثلا در سومالی منحصر نکرده و با افرادی که به طور فردی دست به اقدامات تروریستی می‌زنند نیز مقابله می‌کند.

پخش زنده این کنفرانس خبری را با ترجمه همزمان به فارسی از فیسبوک صدای آمریکا ببینید

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG