لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۳

شیلا جکسون لی: مردم ایران بدانند که برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک در کنار آنها هستیم


«شیلا جکسون لی» عضو دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده می‌گوید مردم ایران بدانند که برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک در کنار آنها هستیم.

خانم جکسون لی چهارشنبه ۸ آبان در حاشیه نشستی در کنگره ایالات متحده، در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا گفت: ما در کنگره آمریکا به صورت دو حزبی از دولت آمریکا می خواهیم که باب تعامل با ایران را نبندد. ما موافق پایان‌ دادن به توافق اتمی با ایران نیستیم. البته نظرات مختلفی در این زمینه وجود دارد، اما این توافق اجازه تعامل با دولت ایران را می‌داد. ما باید این تعامل را دوباره برقرار کنیم، چرا که ما باید از دموکراسی دفاع کنیم؛ باید به مردم ایران بگوییم حامی خواسته‌های دموکراسی‌خواهانه شما هستیم و در راه مبارزه برای دموکراسی، در کنار شما ایستاده‌ایم.

این عضو کنگره آمریکا درباره این که چطور باید به شنیده شدن صدای مردم ایران کمک کرد، گفت: صدای آمریکا به طور حتم بخش مهمی از این هدف است. ما باید در رابطه با آنچه در ایران می‌گذرد، یعنی مبارزه برای دموکراسی، روشنگری کنیم. ما باید این پیام را به آنها برسانیم که در کنارشان هستیم و صدای بلندشان را می‌شنویم.

خانم جکسون لی همچنین گفت: ما باید به ممنوعیت ورود شهروندان ایرانی پایان دهیم. من معتقدم که باید به نمایندگان کنگره آمریکا اجازه داده شود به ایران بروند و با مبارزان راه صلح و عدالت در ایران دیدار و گفت‌وگو کنند. امیدوارم مردم ایران بدانند که ما برای رسیدن به یک ایران دموکراتیک، در کنار آنها ایستاده‌ایم.

خانم جکسون لی این اظهارات را در حاشیه نشستی به میزبانی «سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی» در کنگره ایالات متحده با عنوان «جمهوری اسلامی ایران: رژیم سرکوبگر و تروریست» ابراز کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG