لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۳

مارک والاس: تا زمانی که ایرانی‌ها حقیقتا خواهان مذاکره نیستند آمریکا هم نباید تحریم‌‌ها را لغو کند


مارک والاس، مدیر ارشد اجرایی گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
مارک والاس، مدیر ارشد اجرایی گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»

مارک والاس، مدیر ارشد اجرایی گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، به بخش فارسی صدای آمریکا گفت وقتی ایران خواستار گرفتن امتیازات چشم‌گیر از ایالات متحده برای آمدن به پای میز مذاکره است، این به منزله رد هرگونه گفت‌وگو است.

او روز چهارشنبه سوم مهر ماه در حاشیه «نشست ایران ۲۰۱۹» به میزبانی سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک گفت: «این دیپلماسی نیست. این سیاست رفتن به لبه پرتگاه است.»

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که برچیدن همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌تواند راه را برای گفت‌وگو هموار کند.

مارک والاس، که اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد خدمت کرده است، گفت که فکر می‌کند «کارزار فشار حداکثری» - که با اعمال تحریم‌ها بر ایران توسط ایالات متحده از زمان خروج از برجام در ماه مه ۲۰۱۸ آغاز شد - «کارساز» بوده است.

آقای والاس با اشاره به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفت: «من معتقدم که متاسفانه آیت‌الله باید بین یک اقتصاد کارآمد، یا سلاح هسته‌ای و حمایت از تروریسم در سراسر جهان، یکی را انتخاب کند.»

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصادی جهان در ماه ژوئیه، در مورد اقتصاد ایران افت بیش از ۶ درصد در سال ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرد، که بخشی از آن پیامد تحریم‌های اعمال شده بر این کشور است.

مارک والاس: سیاست جمهوری اسلامی رفتن تا لبه پرتگاه است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG