لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۶

در واکنش به حمله حوثی‌ها به عربستان، سناتور گراهام خواستار در نظر گرفتن گزینه «حمله به پالایشگاه‌های ایران» شد


سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام - آرشیو

به‌روزرسانی شده - لیندزی گراهام از اعضای ارشد کنگره آمریکا روز شنبه ۲۳ شهریور در واکنش به حمله پهپادی حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، گفت که وقت آن است ایالات متحده گزینه حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را مد نظر قراردهد.

این سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی در یک رشته پیام توئیتری یادآور شد که اگر جمهوری اسلامی ایران به تحریکات خود یا افزایش غنی سازی هسته‌ای ادامه دهد، ایالات متحده باید (گزینه) حمله به پالایشگاه‌های ایران را روی میز بگذارد.

این سناتور ارشد جمهوریخواه در توئیت دیگری ادامه داد، جمهوری اسلامی ایران به سوء رفتار خود، تا زمانی که پیامدهای آن – مانند حمله به پالایشگاه‌ها‌یشان که کمر رژیم را خواهد شکست – عینی نشود، پایان نخواهد داد.

به نظر می‌رسد آقای گراهام این توئیت‌ها را در واکنش به حمله پهپادی امروز شبه نظامیان شیعه حوثی مورد حمایت ایران در یمن به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در شرق عربستان سعودی منتشر کرده است

واکنش یک سناتور دموکرات

کمی بعد از توئیت های سناتور گراهام، کریس مورفی سناتور دموکرات ایالت کانتیکات در سنا به اظهارات این همکار جمهوریخواه خود واکنش نشان داد و ضمن رد آن گفت ایالات متحده باید برای پایان دادن به جنگ یمن تلاش کند.

سناتور دموکرات کریس مورفی در واکنش به این اظهارات گفت که «بیایید صادق باشیم – جنگی بین عربستان سعودی و حوثی‌ها در جریان است. سعودی‌ها، با کمک ما، هر روز حوثی‌ها را بمباران و گلوله‌باران می‌کنند.»

وی در ادامه این توئیت، ضمن بازنشر توئیت همکار جمهوریخواه خود، گفت «کاری که ما احتمالا باید بکنیم این است که به جنگ پایان دهیم، نه آن که انتظار داشته باشیم یک طرف بطور یکجانبه از جنگیدن دست بکشد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG