لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

جان بولتون: تهدید اخیر ایران مانع کار بنیاد «دفاع از دموکراسی‌ها» نخواهد شد


جان بولتون - آرشیو
جان بولتون - آرشیو

مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه ۸ شهریور تهدید «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» و مدیرعامل آن را «غیر قابل قبول» دانست و در مورد «هر اقدام احتمالی» علیه این اندیشکده آمریکایی هشدار داد.

جان بولتون در پیامی در توئیتر، ضمن دفاع از عملکرد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در افشای فساد و فعالیت‌های بدخواهانه ایران، نوشته است: «بعید می‌دانم که این اقدام پوشالی [رژیم جمهوری اسلامی] آنها را از کارشان باز دارد.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود که ایران بابت هر اقدامی به منظور آسیب رساندن به بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها یا هر شخص و نهاد آمریکایی دیگر پاسخگو خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا نیز پیشتر تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ارعاب این اندیشکده آمریکایی را محکوم کرد و گفت ایالات متحده این تهدیدهای رژیم ایران را ساده نمی‌گیرد.

مایک پمپئو در توئیتی گفت که تلاش‌های ادامه‌دار جمهوری اسلامی برای ارعاب بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، باید از سوی همه مردم آزادی‌خواه در سراسر جهان محکوم شود.

وزارت خارجه ایران دوم شهریور بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و مارک دوبوویتز مدیرعامل آن را، به این بهانه که در طراحی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی نقش داشته، تهدید کرد.

مارک دوبوویتز در واکنش به توئیت امروز جان بولتون در توئیتی از حمایت او و دولت پرزیدنت ترامپ تشکر کرد و گفت، شما به درستی گفتید، این تهدیدها مانع فعالیت ما نخواهد شد.

کلیفورد می رئیس بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها نیز در توئیتی نوشت، این اقدام بیش از پیش روشن می‌کند که سرکوب ایرانی‌ها در خانه و ساکت کردن آنها به تنهایی برای رژیم تهران کافی نیست.

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها پیشتر در واکنش گفته بود به فعالیت مستقل خود در حوزه امنیت ملی ادامه می‌دهد و ایران که این آزادی‌ها را در خانه ممنوع کرده، حالا می‌خواهد در خارج هم چنین کند.

کارشناسان و متخصصان در تمامی طیف‌های سیاسی در واشنگتن پس از آن که رژیم ایران تهدید کرد اندیشکده سرشناس را برای موضع سخت‌گیرانه‌اش در قبال جمهوری اسلامی هدف قرار می‌دهد، حمایت خود را از «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها» - به اختصار اف‌‌دی‌دی - اعلام کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG