لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

مایک پمپئو: تحریم‌ها جمهوری اسلامی را به دردسر انداخته و باید تصمیمات دشواری بگیرد


وزیر خارجه ایالات متحده که همزمان با بیست و پنجمین سالگرد حمله تروریستی به مرکز یهودیان آرژانتین به این کشور آمریکای لاتین سفر کرده است، در آخرین روز از اقامت خود در مصاحبه با یک نشریه آمریکایی گفت که تحریم‌های آمریکا جمهوری اسلامی را به دردسر بزرگی انداخته است و اکنون باید تصمیمات بسیار دشواری بگیرد.

مایک پمپئو در مصاحبه با واشنگتن اگزمینر که متن آن شنبه شب در وبسایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده است، در پاسخ به پرسشی درباره نقش ایران در بمبگذاری سال ۱۹۹۴ مرکز یهودیان آرژانتین گفت، این به همه ما یادآوری می‌کند تهدیدی که امروز از ناحیه ایران درباره آن صحبت می‌کنیم از مدت‌ها قبل وجود داشته است.

آقای پمپئو با اشاره به حمله تروریستی مرگبار ۲۵ سال پیش در مرکز آمیا در بوئنوس آیرس تاکید کرد که ما در مورد چهل سال ترور حرف می‌زنیم و گفت، این موضوع کار مهمی که پیش روی همه ما هست و اهمیت مهار و به عقب راندن ظرفیت‌های جمهوری اسلامی برای ایجاد رعب و وحشت در سراسر دنیا را به ما گوشزد می‌کند.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود گفت، این رفتار و اینگونه فعالیت‌ها تا حدی به ماهیت مذهبی حکومت و ساختار انقلابی رژیم ایران بر می‌گردد که می‌گوید ایرادی ندارد در خارج از مرزهایش دست به ترور بزند، ایرادی ندارد که بروند و مردم بی‌گناه را کشته یا به آنها آسیب برسانند.

مایک پمپئو تاکید کرد که ما در ایالات متحده نیز از این تهدیدها در امان نیستیم و گفت، سربازان ما – چه در نیروی دریایی، چه هوایی و چه در نیروی زمینی – که در سراسر جهان حضور دارند، با این تهدیدهای رژیم جمهوری اسلامی ایران روبرو بوده و با هوشیاری تمام تلاش می‌کنند که آن را مهار کرده و به عقب برانند.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش دیگری درباره نحوه مقابله واشنگتن با این فعالیت‌های مخرب و بی‌ثبات کننده ایران گفت، ایالات متحده تصمیم گرفته است که سعی کند آنها را متقاعد کند که نمی‌توانید سلاح‌های هسته‌ای داشته باشید، نمی‌توانید موشک‌های بالیستیک که جهان و اسرائیل را تهدید می‌‌کند داشته باشید.

وی در ادامه اضافه کرد، در همین راستا از ابزارهایی هم استفاده کرده‌ایم که مهم‌ترین آنها تحریم‌هایی است که علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده‌ایم؛ تحریم‌هایی که ایران را دچار مشکلات بزرگی کرده و رهبران رژیم ایران را به دردسر بزرگی انداخته است، چرا که اکنون باید تصمیمات بسیار دشواری بگیرند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG