لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

مایک پمپئو: دیپلماسی بهترین گزینه جمهوری اسلامی برای تامین منافع مردم ایران است


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا - آرشیو
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا - آرشیو

وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۶ تیر در یک مصاحبه رادیویی در پاسخ به پرسشی در مورد تنش‌های رو به رشد کنونی میان با ایران در منطقه خاورمیانه و احتمال وقوع درگیری نظامی گفت، دیپلماسی بهترین گزینه‌ای است که مقام‌های جمهوری اسلامی می‌توانند جهت تامین منافع مردم ایران انتخاب کنند.

مایک پمپئو در برنامه «هیو هیوئیت» گفت، بهترین راه برای ایرانی‌ها این است که تصمیم بگیرند یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو بیشترین منفعت را برای مردم داخل ایران دارد، و ما نیز تلاش می‌کنیم با آنها صحبت کنیم، زیرا رژیم ایران به روشنی کارهایی کرده است که با آنچه مردم ایران می‌خواهند مطابقت ندارد.

به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئو در ادامه تاکید کرد «ماموریت ما پیدا کردن یک مسیر رو به جلوی دیپلماتیک است تا نگذارد ایران ظرفیت آن را داشته باشد که بزرگترین حامی تروریسم در جهان شود، برنامه ساخت موشک‌های خود را ادامه دهد، و راهی به سمت دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای بیابد.

وی گفت، اینها سه موردی است که پرزیدنت ترامپ در ارتباط با ایران مد نظر دارد و ما می‌خواهیم به آنها دست یابیم. این که ایران چگونه واکنش نشان می‌دهد، خواه با ادامه غنی‌سازی در سطح بالاتر یا با فعالیت‌های دیگر، پرزیدنت با طیف کاملی از پاسخ‌ها آماده است، به نحوی که بتوانیم به نتایجی که می‌خواهیم برسیم.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG