لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۸

اشاره «مایک پنس» به دو ایرانی دستگیر شده در جمع مهاجران غیرقانونی به آمریکا


معاون رئیس جمهوری آمریکا در بازدید از مرز در نزدیکی شهر توسان.
معاون رئیس جمهوری آمریکا در بازدید از مرز در نزدیکی شهر توسان.

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده که اواخر هفته گذشته به نقاط مرزی آمریکا با مکزیک سفر کرده بود، در سفر خود به بازداشت دو ایرانی در جمع مهاجران غیرقانونی اشاره کرد.

مایک پنس در توئیتر خود به این موضوع اشاره کرد. وی نوشت: «امروز در جلسه‌ای با مسئولان اداره گمرک و مرزبانی منطقه توسان، متوجه شدم که دو شهروند ایرانی سعی داشتند گشت مرزی را دور بزند. هر روز هزاران مهاجر بازداشت می‌شوند. این یک اضطرار ملی است و کنگره باید از مردان و زنان شجاع ما که د مرزها خدمت می کنند پشتیبانی کند.»

دولت پرزیدنت ترامپ از مدتها پیش خواستار ساخت دیوار مرزی است و بعد از اینکه دموکرات ها در کنگره مانع تامین بودجه آن شدند، رئیس جمهوری آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی خواستار ساخت این دیوار مرزی شد.

در حالی معاون رئیس جمهوری آمریکا به حضور دو ایرانی در جمع این مهاجران غیرقانونی در مرز آمریکا به مکزیک اشاره می کند که با دستور دو سال پیش پرزیدنت ترامپ، صدور ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی برای ایرانیان جز شرایطی محدود، منع شده است.

اظهارات آقای پنس در آستانه سفر اخیر مایک پمپئو به آمریکای جنوبی بیان شد. وزیر خارجه آمریکا در سفر خود ضمن توجه به ونزوئلا، هشدار داد که جمهوری اسلامی ایران از حامیان رژیم مادورو است.

آمریکا می گوید دامنه تلاش های تروریستی جمهوری اسلامی ایران به آمریکای جنوبی هم رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG