لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۱

دیدگاه: ایران تغییر خواهد کرد و ترامپ باید برای حمایت از مردم ایران جسارت نشان دهد


مریم شریعتمداری از «دختران خیابان انقلاب» معترض به حجاب اجباری - آرشیو
مریم شریعتمداری از «دختران خیابان انقلاب» معترض به حجاب اجباری - آرشیو

یادداشتی در نشنال اینترست از ادم ارلی، سفیر آمریکا در بحرین (۲۰۱۱-۲۰۰۷) و معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا (۲۰۰۶-۲۰۰۳)

تمرکز پرزیدنت ترامپ بر «تخاصم بر هم زننده ثبات و حمایت ایران از تروریسم» در نشست ۲۶ سپتامبر شورای امنیت سازمان ملل متحد، از عزم دولت آمریکا در استراتژی فشار بر جمهوری اسلامی حکایت دارد.

اگر چه تدابیر آمریکا لازم است ولی این تدابیر به تنهایی رفتار ایران را تغییر نخواهد داد. هیچ نظام تحریمی آسیب ناپذیر نیست. رژیم به دور زدن تحریم و تطبیق دادن خود با تحریم عادت دارد.

اگر تغییری واقعی در ایران رخ بدهد، از درون کشور اتفاق خواهد افتاد. پرزیدنت ترامپ باید از جلسه شورای امنیت به منظور تمرکز بر تلاش های مردم ایران برای آزادی خود از رژیمی استفاده کند که نه آن ها را نمایندگی می کند و نه برایشان احترامی قائل است. اعضای شورای امنیت که از مصالحه با ایران دفاع می کنند باید به رهبر جهان آزاد که به نیابت از مردم رنج دیده ایران صحبت می کند، گوش فرا دهند. مردمی که به طور برنامه ریزی شده زندانی، اعدام و ساکت می شوند.

آمریکا در نشست ۲۶ سپتامبر شورای امنیت، باید جامعه جهانی را برای حمایت از اصول دموکراسی و منافع امنیتی، به کمک به مردم ایران تشویق کند.

تروریسم رژیم ایران در خارج و سرکوب سیاسی در داخل، دست در دست یکدیگر دارند. اگر جامعه بین المللی به طور جدی قصد رسیدگی به یکی را دارد، باید به دیگری هم برسد. حمایت از مردم شجاع ایران مطمئن ترین راه برای حفاظت از آمریکا و متحدانش است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG