لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۶

سناتورها به اروپا علیه سرپیچی از تحریم های آمریکا هشدار می دهند


گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز

گروهی از سناتورهای جمهوریخواه به کشورهای اروپایی هشدار داده اند سعی نکنند از تحریم های آمریکا که به زودی بر ایران اعمال خواهد شد سرپیچی کنند.

ده سناتور که همه مخالف توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران بوده اند در نامه ای به سفیران بریتانیا، فرانسه و آلمان نوشته اند هر گونه تلاش برای گریز از تحریم ها یا تضعیف آن ها مایه نگرانی خاص خواهد بود. آن ها می گویند چنین اقداماتی با واکنش کنگره روبرو خواهد شد. نخستین دور تحریم ها که از سوی دولت اوباما بر مبنای توافق هسته ای برداشته شد در ۱۵ مرداد ماه دوباره برقرار می شود. دور دوم تحریم ها ۱۳ آبان دوباره اعمال خواهد شد.

این سناتورهای منتقد برجام شامل سناتور تد کروز از ایالت تگزاس، سناتور مارکو روبیو از ایالت فلوریدا و سناتور تام کاتن از ایالت آرکانزاس یادآوری می کنند که تحریم ها قانون آمریکا است و تنها به خاطر توافق دولت قبلی تخفیف یافته بود. پرزیدنت ترامپ اردیبهشت ماه امسال خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران را اعلام کرد.

این سناتورها در نامه شان نوشته اند: «ما این نامه را نوشته ایم تا از شما بخواهیم به تمام تحریم های آمریکا عمل کنید و همچنین تاکید کنیم اگر در پی گریز از قوانین مصوب آمریکا یا تضعیف آن باشید مایه نگرانی خاص ما خواهد بود. این قوانین از تصویب کنگره گذشته است، به امضای پرزیدنت اوباما رسیده و به دست پرزیدنت ترامپ به اجرا گذاشته خواهد شد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG