لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۳

یادداشت رودی جولیانی در حمایت از مریم رجوی؛ زنی شجاع چهره یک ایران آزاد خواهد بود


یکی از سخنرانی های آقای جولیانی در نشست شورای ملی مقاومت
یکی از سخنرانی های آقای جولیانی در نشست شورای ملی مقاومت

یادداشتی در واشنگتن تایمز از رودی جولیانی، وکیل شخصی پرزیدنت دونالد ترامپ

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مقاله ای در نشریه واشنگتن تایمز مریم رجوی را «زنی شجاع» توصیف کردهکه می تواند نماد یک «ایران آزاد» باشد.

جولیانی در این مقاله می نویسد «شورای ملی مقاومت» می تواند برای حکومت جمهوری اسلامی که به گفته او در آستانه سقوط قرار دارد یک جایگزین باشد. او می نویسد بسیاری از مواقع یک «رژیم خیلی بدتر» جایگزین «یک رژیم بد» می شود، «مثل مصر» که در خاورمیانه شاهد بویم، «اما اینجا [در مورد ایران] ما یک دولت را با دولت دیگری که نمی شناسیم جایگزین نمی کنیم. شما یک جایگزین دارید. جایگزینی که بر ۱۰ اصل استوار است.»

او می نویسد یک جایگزینی وجود دارد که به ۱۰ اصل از جمله «ایران غیرهسته ای»، «حقوق زنان»، «جدایی دین از دولت»، و «حقوق اقلیت ها» معتقد است، «خدای من، این مثل یک دموکراسی تمام عیار می ماند.»

رودی جولیانی در این مقاله نوشته است که این همان چیزهایی است که به گفته او، «شورای ملی مقاوت ایران» و «خانم مریم رجوی» به آنها معتقد است و برای آنها «شهید داده اید.»

جولیانی در این مقاله می گوید به کشورهایی که به حمایت از ایران و فعالیت تجاری با ایران ادامه می دهند «می گویم به رژیمی پول می دهید که زنان را از حقوقشان منع می کند، کودکان را از حقوقشان محروم می کند، و مردم را به خاطر اینکه پیرو دین دیگری بودند، کشته است، چطور می توانید چنین کاری کنید؟»

جولیانی می گوید در زمانی قرار داریم که شاهد پایان «رژیم در ایران» بودن «بسیار واقعی» به نظر می رسد. اقتصاد ایران در حال «سقوط آزاد» است و هرچند «این برای مردم ایران بد است» اما «من اعتقاد دارم این هزینه ای است که آنها حاضرند بپردازند، درست مثل شهدای ما که حاضر بودند با خون خود هزینه بپردازند.»

او می نویسد تحریم ها بر ایران بیشتر خواهد شد و «خدا را شکر که رئیس جمهور من به آن توافق هسته ای بسیار خطرناک با ایران پشت کرد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG