لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۷

دیدگاه| شکل دادن به یک استراتژی بهتر در مورد ایران


یادداشتی در روزنامه واشنگتن تایمز از اِد فیولنر، موسس «بنیاد هریتج»

این روزها مرتب در رسانه ها شنیده می شود که بدترین اتفاق دوره ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ خروج از توافق هسته ای ایران بوده است.

بخش عمده انتقادهایی که به ترک برجام صورت گرفته بر این مبنا است که پرزیدنت ترامپ با این تصمیم آمریکا را از مابقی جهان جدا کرده است.

هیچ ارزشی در سوار شدن بر موج رویدادها نیست. البته ما باید به آن چه متحدان مان انجام می دهند توجه کنیم، اما اگر ما راه دیگری را انتخاب کنیم، به معنای این است که راهمان غلط است.

رهبری واقعی ایستادن بر سر آن چیزی است که درست است، فارغ از این که دیگران چه می کنند. در واقع ایستادن در برابر روند رویدادها هوشمندی فراوانی می خواهد.

با این وجود چپگرایانی که در موارد دیگر برای حقوق بشر ابراز نگرانی می کنند، حال بیشتر نگران ناخشنودی رهبران جمهوری اسلامی در تهران هستند تا مردم ایران که هدف رفتار هولناک رژیم قرار داشته اند.

ایران می تواند با ایالات متحده و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به یک توافق جامع جدید برسد. اما این بار بر خلاف توافق قبلی باید واقعا حرکت اش به سوی جنگ افزار هسته ای را متوقف کرده و به وحشت آفرینی هایش در خاورمیانه پایان بدهد.

در یک کلام، گذاشتن بنای یک صلح واقعی. دشوار بتوان دلیلی بهتر از این داشت تا راه خود را از متحدان جدا کرد و در برابر تیر و پیکان رسانه ها ایستاد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG