لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۲

دیدگاه| آمریکا از نیروهایی که دنبال یک حکومت جدید در ایران هستند حمایت کند


در یکسال اخیر نارضایتی موجب صدها تجعع در شهرهای مختلف ایران شده است.
در یکسال اخیر نارضایتی موجب صدها تجعع در شهرهای مختلف ایران شده است.

یادداشتی از جیم هنسن، رئیس «گروه مطالعات امنیتی»، در وبسایت شبکه فاکس نیوز

حملات موشکی ناموفق بامداد پنج شنبه ایران از سوریه به نیروهای اسرائیلی در بلندی های جولان نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران همچنان مصمم به محو اسرائیل از نقشه جهان و ایجاد دردسر در سراسر خاورمیانه است.

حمایت محکم جمهوری اسلامی ایران از بشار اسد، دیکتاتور سوریه، و گروه های تروریستی اسلامگرای افراطی از طریق بسیج جنگجو، ارسال تسلیحات و ارائه پول نقد ادامه دارد.

پس از تصمیم پرزیدنت دونالد ترامپ به ترک برجام، ایران ممکن است تلاش هایش برای ساخت جنگ افزار هسته ای را از سر بگیرد.

تمام آن چه رخ می دهد به خاطر این است که در رفتار خطرناک و مخرب ملاهای افراطی ضد آمریکایی حاکم هیچ نشانه ای از تغییر دیده نمی شود. تا زمانی که این روحانیون افراطی با قدرتی نامحدود بر ایران حکومت می کنند، کشور آن ها یک تهدید بین المللی باقی خواهد ماند.

بهترین راه جلوگیری از تبدیل ایران به کشوری جنگ طلب و یاغی، حمایت از مردم ایران برای استقرار یک دموکراسی در کشورشان است.

در یک انتخابات آزاد و منصفانه شانس این که ایرانیان حکومتی به مراتب میانه رو، کم توجه به تروریسم و جنگ افزار هسته ای و پر توجه به دوستی با آمریکا و اسرائیل را جایگزین حکومت مذهبی افراطی شان کنند، بسیار بالا است.

هر چه ایرانیان زودتر بتوانند در یک انتخابات رهبرانی را انتخاب کنند که سیاست های ملاها را رد می کنند، برای مردم ایران و مردم جهان بهتر خواهد بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG