لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۴

وزن کشی تیم منتخب کشتی ایران در نیویورک انجام شد


اوبی بلانک آزادکار آمریکایی در مصاف با حسن رحیمی کشتی گیر ایرانی در رقابت های نیویورک - اردیبهشت ۱۳۹۲
اوبی بلانک آزادکار آمریکایی در مصاف با حسن رحیمی کشتی گیر ایرانی در رقابت های نیویورک - اردیبهشت ۱۳۹۲

مراسم وزن کشی تیم منتخب کشتی آزاد ایران، که در قالب تیم بیمه رازی به آمریکا آمده است، در نیویورک برگزار شد. اعضای تیم ایران روز چهارشنبه پس از تمرین صبحگاهی به روی باسکول رفتند.

این مسابقات هر سال در رده های سنی نونهالان، جوانان، کشتی زنان و بزرگسالان، با حضور ستاره‌های کشتی، به همت فدراسیون کشتی آمریکا و سازمان غیرانتفاعی "بیت د استریت" برگزار می‌شود.

مایک نووگراتس رئیس "بیت د استریت"، گفت "کشورهایی که به نوعی دشمن یکدیگر شناخته می‌شوند برای ورزش دور هم جمع می‌شوند و سعی می‌کنند یکدیگر را شکست دهند؛ اما در پایان با هم دست می‌دهند، همدیگر را در آغوش می‌کشند و با هم غذا می خورند."

گزارشی از وزن‌کشی کشتی گیران ایران و آمریکا در نیویورک

وی با یادآوری خاطره سفر خود به ایران گفت "ما در ایران به شدت مورد استقبال قرار گرفتیم. ایرانی‌ها بسیار آمریکاییان را دوست دارند. "

وی افزود: "برای همین دید من به این کشور کاملا تغییر کرد. آنجا بود که با خودم فکر کردم تنها ورزش قادر به این کار هست."

عکس هایی از تیم منتخب کشتی ایران در نیویورک

آقای نووگراتس اضافه کرد "ما به تکرار این اتفاقات در آمریکا امیدوار هستیم. من مطمئن هستم که تماشاگران ایرانی نیاز به هیچ اطلاعاتی در زمینه کشتی ندارند. چون آنها با کشتی به دنیا می‌آیند و کشتی در خونشان هست. به احتمال زیاد هواداران ایرانی زیادی به اینجا خواهند آمد."

دیدار تیم‌های منتخب ایران و آمریکا، پنجشنبه شب به وقت محلی در میدان تایمز نیویورک برگزار خواهد شد. می‌توانید جزئیات این مسابقه را از طریق فیس‌بوک صدای آمریکا نیز دنبال کنید.

XS
SM
MD
LG