لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

مدیر عامل گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای: ظریف تبلیغاتچی رژيم است و به راحتی به مردم خود دروغ می‌گوید


مارک والاس، مدیر عامل گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، در واکنش به تهدید وزیر خارجه ایران علیه این نهاد گفت که ظریف تبلیغاتچی ردۀ اول رژیم ایران است و او به راحتی به مردم خود دروغ می‌گوید.

آقای والاس در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا گفت که ظریف به نیابت از رژیم ایران صحبت می‌کند و مردم ایران می‌دانند که او دروغ می‌گوید.

نسخه کامل این گفتگو را در زیر ببینید:

این اظهارات آقای والاس در واکنش به تهدید گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای توسط ظریف است. ظریف پیشتر، در روز دوشنبه، گفته بود که سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای «در حوزه تقویت تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران فعال بوده» است.

روز سه شنبه، سناتور سابق جو لیبرمن، رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» و مارک والاس، مدیرعامل این گروه، در واکنش به اظهارات انتقادی ظریف درباره فعالیت «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» دوشنبه شب بیانیه مشترکی منتشر کردند.

در این بیانیه لیبرمن و والاس می‌گویند: «روشن است که کارزار فشار حداکثری موثر واقع شده است. تازه ترین اظهارات ظریف علیه اتحاد علیه ایران هسته ای از ناحیه رژیمی می آید که با به کارگیری دروغ و پروپاگاندا منطقه را بی‌ثبات، و معترضان داخلی را سرکوب می‌کند. اظهارات او تلاش روشنی برای غافل کردن مردم ایران از فساد و افراط رژیم است.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «وقتی وزیر خارجه کشوری که اصلی ترین کشور حامی تروریسم در جهان است، دیگران را تروریست می خواند، باید آن را جدی گرفت؛ چرا که ایران از ترور برای تهدید و اجبار و ترساندن» استفاده می کند. لیبرمن و والاس می گویند بکارگیری این روش علیه دیگران «تهدید» است.

لیبرمن و والاس می گویند که گروه آنها برای مدت بیش از یک دهه «به طور خستگی‌ناپذیر» برای متوقف کردن ایران در دستیابی به سلاح هسته‌ای، حمایت از تروریسم، و نقض حقوق بشر کار کرده است و به «فشار برای اعمال فشار حداکثری تا زمانی که رفتار رژیم تغییر کند و یا رژیم تغییر کند» ادامه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG