لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

افتتاح سفارت مجازی آمريکا برای ايران


ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه «سفارت مجازی آمریکا – تهران» را رسما افتتاح کرد. این سفارت «تعاملی آنلاین» به منظور از بین بردن شکاف بین ایرانیان و آمریکاییان، که از زمان قطع رابطه دیپلماتیک دو کشور در بیش از ۳۰ سال پیش به وجود آمده، گشوده شده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، این پروژه بی سابقه اینترنتی را «یک وسیله تماس برای برقراری بدون ترس بین دو ملت نامید». در ویدیوی استقبال وب سایت سفارت، خانم کلینتون با اشاره به فن آوری های جدید مانند وب سایت، گفت: ایرانیان می توانند اطلاعات مربوط به فرصت های تحصیلی در آمریکا و یا وصول ویزا برای بازدید از آمریکا را جستجو و پیدا کنند.

مقام های وزارت امور خارجه آمریکا گفتند: سفارت مجازی می تواند مشکل ایرانیان در ترتیب دادن سفر به آمریکا را کاهش دهد. این وب سایت با هدف افزایش تعداد دانشجویان ایرانی در آمریکا همچنین راه های موجود برای دانشجویان ایرانی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا هستند را ارائه می کند.

وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی گفت: هدف این پروژه آنلاین این است که «پرده الکترونیکی» را که توسط تهران برای جلوگیری از پیوندهای اینترنتی میان ایرانیان و جهان خارج برافراشته شده است، از میان بردارد.

XS
SM
MD
LG