لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

آمریکا درباره سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران هشدار داد


آدریان دریا ۱ که پیش از این نامش گریس ۱ بود
آدریان دریا ۱ که پیش از این نامش گریس ۱ بود

وزارت خزانه‌داری آمریکا هشدار داد هرگونه سوخت‌رسانی به کشتی‌های تحریم شده ایران، ممکن است به قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های آمریکا منتهی شود. برای مثال کشتی آدریان دریا از سوی آمریکا تحریم شده و شرکت‌هایی که سوخت به این کشتی بدهند، در فهرست سیاه قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از تحریم شبکه نفتی غیرقانونی مرتبط با سپاه قدس، هشدار داد هرگونه ارائه خدمات به کشتی‌های تحریم شده، به مثابه حمایت از یک گروه تروریستی و به طور مشخص، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محسوب می‌شود.

وزارت خزانه‌‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه و در بخش به روز شده وبسایت خود و برای شفاف‌سازی در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت که حتی ارائه خدماتی مانند انبارداری به یک کشتی تحریم شده نیز این شرکت‌ها را در معرض خطر تحریم ‌شدن قرار می‌دهد.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه اعلام کرد که نیروی قدس ایران از نفت پول در می‌آورد و برای سوریه و حماس و حزب‌الله هزینه می‌کند و به همین دلیل این شبکه با عنوان «نفت برای تروریسم»‌ نام‌گذاری شده است. وی همچنین اعلام کرد که ۲۵ نهاد و ۱۱ کشتی ایران از سوی ایالات متحده در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

پیشتر نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، هشدار داده بود که آمریکا اطلاعات موثقی دارد که این اَبرنفتکش جمهوری اسلامی دوباره به سمت سوریه در حرکت است. مایک پمپئو، اعتماد به ظریف را «یک اشتباه بزرگ» نامید.

ایالات متحده اَبرنفتکش جمهوری اسلامی را در فهرست سیاه قرار داده و ناخدای آن را نیز تحریم کرده است. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه جمعه شب ۸ شهریور، نفتکش ایرانی «آدریان دریا ۱» را دارایی مسدود شده اعلام کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG