لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۷

مایک پنس: سفر ظریف به ونزوئلا، نشانه گسترش فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران است


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در توئیتر خود به سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به ونزوئلا واکنش نشان داد.

آقای پنس روز پنجشنبه ۲۷ تیر نوشت: سفر ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به ونزوئلا به ما یادآوری می کند که فعالیت‌های بی ثبات کننده ایران به فراتر از خاورمیانه گسترش یافته است. حزب الله در نیمکره غربی همچنان فعال است و نفوذ بدخواهانه ایران تهدید علیه امنیت و دموکراسی در منطقه است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: تلاش‌های ظریف وزیر خارجه ایران برای تقویت مادورو، دیکتاتور ونزوئلا ناکام خواهد ماند. ایالات متحده همچنان محکم برای یک ونزوئلای آزاد و در برابر دشمنان دموکراسی خواهد ایستاد. مادورو باید برود.

در پی انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ونزوئلا، که با گزارش‌های متعددی از تخلف و تقلب گسترده همراه بود، دولت ایالات متحده نیکلاس مادورو را غاصب کرسی رئیس‌جمهوری دانست و ریاست‌جمهوری او را نامشروع و غیردموکراتیک خواند.

ایالات متحده خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون و رئیس پارلمان ونزوئلا، را به عنوان رئیس جمهوری موقت آن کشور به رسمیت می‌شناسد. بیش از پنجاه کشور بعد از آمریکا، ریاست جمهوری آقای گوایدو را به رسمیت شناختند.

کوبا، روسیه، چین و ایران از مادورو حمایت می کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG