لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

نماینده آمریکا در کمیته اول سازمان ملل: حمایت جهانی را برای برخورد با جمهوری اسلامی جلب می‌کنیم


بهنام ناطقی از صدای آمریکا با «رابرت وود» نماینده آمریکا در کمیته اول سازمان ملل گفتگو کرد.
بهنام ناطقی از صدای آمریکا با «رابرت وود» نماینده آمریکا در کمیته اول سازمان ملل گفتگو کرد.

نماینده آمریکا در کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل می گوید که در جلسه این کمیته تلاش خواهد کرد با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی، همکاری دیگر کشورهای برای منزوی کردن ایران را جلب کند.

کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل به بحث درباره صلح و امنیت میان اعضای سازمان می پردازد.

هفتاد و چهارمین جلسه سالانه این کمیته به دلیل اعتراض‌های روسیه به صادر نشدن ویزای برخی از نمایندگان خود، هنوز برگزار نشده است، اما رابرت وود نماینده آمریکا در کنفرانس خلع سلاح و کمیته اول، گفت که چنین مسائلی باید در کمیته روابط با کشور میزبان حل شود.

آقای وود دوشنبه ۱۵ مهر در پاسخ به بهنام ناطقی خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا که درباره جلب همکاری دیگر کشورها برای برخورد با برنامه موشکی و هسته‌ای ایران در کمیته اول پرسید، گفت که یکی از شیوه های جلب همکاری، تاکید بر فعالیت‌های ایران در جهان است.

او گفت: «حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، یک حمله بزرگ نه تنها به عربستان، که به جامعه جهانی بود. توقیف نفتکش ها توسط ایران نیز مثال دیگری از اقدامات جمهوری اسلامی است.»

نماینده آمریکا در کنفرانس اول سازمان ملل اضافه کرد: «حمله های تروریستی به نیابت از ایران، حمایت حکومت ایران از حوثی های یمن، حزب الله لبنان و حماس در غزه، همه اینها جای نگرانی دارد.»

آقای وود گفت که مثال‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با کمک آن ایران را یک کشور شرور معرفی کرد.

تاریخ برگزاری نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل هنوز مشخص نشده است.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG