لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

دیدگاه| در آنجا که اوباما ضعیف عمل کرد، ترامپ باید مقابل ایران قوی عمل کند


یادداشتی در واشنگتن تایمز از اِل تاد وود، خلبان پیشین هلی کوپتر در عملیات ویژه و تاجر بازار سهام

ایران اگر به حال خود رها شده بود به یک قدرت هژمونیک جدی در خاورمیانه بدل می شد، حتی قوی تر از آن چه اکنون است، و تهدیدی برای موجودیت اسرائیل، عربستان سعودی، اردن، مصر و دیگر متحدان عمده آمریکا بود. اگر دولت ترامپ اقدامی نکرده بود ایران طی چند سال به یک قدرت مسلح به جنگ افزار هسته ای و کشوری به لحاظ اقتصادی قدرتمند با تکیه بر میلیاردها دلار درآمد نفتی تبدیل می شد و ملاها تا ابد در قدرت می ماندند. تردیدی ندارم این دقیقا چیزی بود که دولت اوباما در نظر داشت.

اما، تهدیدهای قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علیه آمریکا چهره واقعی رژیم در تهران را آشکار کرد؛ رژیمی که باراک اوباما در پی توانمند کردن آن بود. با وجود میلیاردها دلار درآمد حکومت ایران، بخش های گسترده ای از ایران با بی آبی روبرو است. ناآرامی مدنی سراسر کشور را فرا گرفته است.

میلیاردها دلار پول کجا رفته است؟ یقینا صرف ساخت منابع ابتدایی برای مردم فقیر شهرستان ها نشده است. نه، در سوریه و عراق و بر سر تسلیحاتی خرج شده است که روزی قرار است علیه آمریکا و اسرائیل به کار گرفته شود.

ایران از سیاست مهاجرتی ضعیف اوباما برای قاچاق سلول های تروریستی خاموش به داخل خاک ایالات متحده استفاده کرد. هدف آن ها آسیب زدن به کشور ما است.

پرزیدنت ترامپ باید به صداهایی که او را به نرمش در برابر این گروه اوباش دعوت می کند، بی توجه باشد.

صادرات نفت ایران باید قطع شود تا این که یا رژیم تغییر کند یا توافق هسته ای قابل تاییدی امضا شود که ایران را از ساخت جنگ افزار هسته ای، فعالیت های تروریستی و تهدید آمریکا و متحدانش باز دارد.

پرزیدنت ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست. او در پی صلح است و می داند که مماشات و ضعف راه دستیابی به آن نیست.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG