لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

دیدگاه| مخالفان رژیم از موضع سخت ترامپ مقابل جمهوری اسلامی راضی هستند


یادداشتی در وبسایت روزنامه واشنگتن تایمز از تاد وود، خلبان پیشین هلی کوپترهای عملیات ویژه و تاجر وال استریت

این شنبه حدود ۱۰۰ هزار ایرانی برای شرکت در گردهمایی سالانه ایران آزاد در پاریس حضور می‌یابند. این گردهمایی از سال ۲۰۰۴ هر سال به همت «شورای ملی مقاومت ایران» برگزار می شود اما فضای حاکم بر همایش امسال با توجه به اعتراضات ضد رژیم در ایران بسیار متفاوت است.

اعتراضات ماه های اخیر در ایران در شرایطی رخ می دهد که دونالد ترامپ در کاخ سفید بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده است.

مایه شگفتی است که سیاست های او در قبال ایران چه سریع رژیم را به زانو در آورده است.

دولت اوباما واقعا می خواست رژیم ایران نه تنها نجات بلکه رونق پیدا کند تا در عمل بتواند به فعالیت های بدخواهانه اش در سراسر خاورمیانه و جهان ادامه بدهد.

پرزیدنت ترامپ بر عکس خواهان به صفر رساندن صادرات نفت ایران تا ماه نوامبر است. تروریست های رژیم دیگر پولی برای اداره اقتصاد کشور نخواهند داشت.

در نتیجه این آخر هفته در پاریس می توانیم شاهد رشد مقاومت باشیم.

ملاها حمایت طبقات فقیر را از دست داده اند، محیط زیست را نابود کرده اند، در مدیریت منابع آب ناکام بوده اند، و طبقه متوسط و بخش کشاورزی ایران را به نابودی کشانده اند. بازار سیاه فروش اجزاء بدن در ایران داغ است، نابرابری به سطحی کم سابقه رسیده و ریال سقوط کرده است.

شاهین قبادی، از اعضای «کمیته امور خارجی شورای ملی مقاومت ایران»، می گوید: «رژیم با قطع صادرات نفت مد نظر ترامپ نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG