لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

دیدگاه| ایران پس از حمله آمریکا و متحدان به سوریه خبر جعل می‌کند


ده روز پیش آمریکا و متحدانش برخی نقاط در سوریه را هدف حمله موشکی قرار دادند.
ده روز پیش آمریکا و متحدانش برخی نقاط در سوریه را هدف حمله موشکی قرار دادند.

یادداشتی در وبسایت شبکه فاکس نیوز از بهنام بن طالب لو، پژوهشگر ارشد امور ایران در «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»

ایران در پی حمله موشکی چهاردهم آوریل ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه به سایت های تولید جنگ افزار شیمیایی در سوریه، فضای رسانه ای و اینترنتی را پر از دروغ های ضد آمریکایی و اتهامات و توهم توطئه های مضحک کرده است. آن حملات مشترک در واکنش به استفاده بشار اسد، دیکتاتور سوریه، از سلاح شیمیایی علیه مردم خودش انجام شده بود.

تقریبا یک ساعت پس از آغاز کارزار نظامی چند ملیتی برای تنبیه رژیم اسد در استفاده از تسلیحات شیمیایی، جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا، نسبت به عملیات فریبکارانه ایران هشدار داد. پیش بینی او درست از آب درآمد.

متیس گفت: «ما کاملا انتظار داریم شاهد یک کمپین سوء اطلاعات طی روزهای آتی از سوی آن هایی که خود را در کنار رژیم اسد قرار داده اند باشیم.» آن چه وزیر دفاع آمریکا ممکن بود اضافه کند این بود که تلاش ایران برای وارونه جلوه دادن حملات موشکی تازه ترین دروغ در جنگ ایدئولوژیک فراگیر ایران علیه آمریکا است.

تبلیغاتچی های ایران با هدف منحرف کردن اذهان از نقش جمهوری اسلامی در منطقه با کار شبانه روزی می کوشند نشان بدهند که داعش ساخت آمریکا است.

فارغ از آینده نقش نیروهای آمریکا در سوریه این جنبه از جنگ امری است که آمریکا نمی تواند از آن پرهیز کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG