لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۳

اعتراض دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی به حمله به کنیسه‌های شیراز


گزارش ها می گوید مهاجمان به کتاب مقدس یهودیان در این کنیسه ها بی احترامی کرده اند.
گزارش ها می گوید مهاجمان به کتاب مقدس یهودیان در این کنیسه ها بی احترامی کرده اند.

در واکنش به حمله و تعرض به دو عبادگاه یهودیان در شیراز، دو نهاد مربوط به یهودیان در شرق و غرب آمریکا در بیانیه مشترکی، این اقدام را محکوم کردند.

دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی در نیویورک و لس آنجلس در یک بیانیه مشترک که نسخه ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفت، مراتب نگرانی عمیق خود را از واقعه اخیر حمله به این عبادتگاه‌های یهودیان در شیراز و بی احترامی و تخریب کتاب‌های دینی در آن محل، ابراز داشتند.

در روزهای اخیر برخی رسانه ها گزارش دادند که گروهی، به دو کنیسه در شیراز حمله کردند. گفته شده که «کنیسه حاداش» و «کنیسه کاشی» هدف این حمله‌ها بوده است. آنها ضمن تخریب، چند تورات را از بین بردند و بی احترامی کردند.

دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی در نیویورک و لس آنجلس در بیانیه مشترک شان، یادآور شده اند: با در نظر گرفتن این واقعۀ علناً ضد یهودی، ما از مقامات جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا ما را از حمایت از همه عبادتگاهها و اعضای جامعه یهودیان ایران مطمئن سازد و مرتکبین این عمل جنایتکارانه را به دست عدالت بسپارد.

شیراز از شهرهایی است که پیش از انقلاب سال ۵۷ ایران، بیش از ده هزار یهودی در آن زندگی می کرد اما در سالهای اخیر این تعداد به کمتر از دو هزار نفر رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG