لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

واشنگتن تایمز: بانک های اروپایی تجارت با ایران را متوقف کرده‌اند


روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی نوشت: نشانه حیات، سلامت و دوام رهبری آمریکا در جهان غرب، تصمیم بانک های بزرگ اروپایی به معکوس کردن سیاست هایشان و پایان دادن به مبادلات مالی با ایران است. این بانک ها در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به همکاری با ایران تشویق شدند.

بانک «بی سی پی» سوئیس مبادلاتش با ایران را به حالت تعلیق درآورده و از دیگر فعالیت هایش در ارتباط با ایران کم می کند. این تازه ترین موسسه اروپایی است که پس از تصمیم ایالات متحده به اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران به کار خود با جمهوری اسلامی پایان می دهد.

«بی سی پی» سال ۱۹۶۳ تاسیس شد و از جمله بازیگران فعال در ایران در ارتباط با فایننس کالاهای تجاری بوده است.

پرزیدنت دونالد ترامپ ۸ ماه مه خروج ایالات متحده از توافق هسته ای ایران را اعلام کرد و گفت طی ۱۸۰ روز تحریم های لغو شده بر مبنای برجام را دوباره اعمال می شود. این امر باعث شد شماری شرکت های اروپایی از پایان تجارت شان با تهران خبر بدهند.

بی سی پی در بیانیه ای اعلام کرد: «ما از هشتم ماه مه ۲۰۱۸ انجام هر مبادله مالی جدیدی را به تعلیق در آورده ایم و دوره کاهش حضورمان را در چارچوب اطلاعیه دفتر دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا آغاز کرده ایم.»

بانک استقراضی شماره ۲ آلمان موسوم به «دی زی بانک» هم پیشتر اعلام کرده بود مبادلات مالی اش با ایران را در ماه ژوییه متوقف می کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG