لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۴

دیدگاه| آمریکا باید عوامل و جاسوس‌های ایران را اخراج کند


نویسنده می گوید یکی از هدف های عوامل وابسته ایران، «علیرضا جعفرزاده» از افشاگران برنامه هسته ای ایران است.
نویسنده می گوید یکی از هدف های عوامل وابسته ایران، «علیرضا جعفرزاده» از افشاگران برنامه هسته ای ایران است.

مقاله ای از ریموند تنتر، عضو ارشد دفتر امور خاورمیانه در شورای امنیت ملی دولت ریگان در سایت «نیوز مکس»

نمود تازه حمایت ایران از تروریسم در بیانیه بیستم اوت وزارت دادگستری آمریکا قابل مشاهده است. در آن بیانیه اعلام شد دو عامل وزارت اطلاعات ایران، احمدرضا محمدی دوستدار و مجید قربانی، علیه «سازمان مجاهدین خلق ایران» جاسوسی و توطئه می کردند. سازمان مجاهدین بزرگترین گروه در «ائتلاف شورای ملی مقاومت ایران» است. این دو عامل، نهم اوت در ایالات متحده بازداشت شدند.

عوامل اطلاعاتی مطالبی را برای حکومت ایران گردآوری می کردند تا مخالفان را «هدف» بگیرند... «یک بسته هدف می تواند یک طرح خنثی سازی را فعال کند که ممکن است شامل ایجاد هراس، جذب نیرو، سوء استفاده سایبری یا عملیات تصرف یا کشتن باشد».

اسناد دادگاه نشان می دهد که یکی از افراد هدف آن ها علیرضا جعفرزاده، معاون مدیر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا، بوده است. فاش سازی های جعفرزاده درباره سایت های هسته ای ایران در سال ۲۰۰۲ محرک نخستین بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران بود.

ماموران دولت فدرال آمریکا که با مجوز دادگاه شنود الکترونیکی کرده بودند شنیدند مجید قربانی به احمدرضا محمدی دوستدار در دسامبر ۲۰۱۷ گفته بود جعفرزاده را در یک گردهمایی در نیویورک در سپتامبر ۲۰۱۷ دیده است. قربانی گفته «درز دهنده برنامه هسته ای» را دیدم و ادامه داده که یکی دیگر از شرکت کنندگان مستحق «یک شلیک» است.

اسناد دادگاه نشان می دهد که مجید قربانی همچنین گفته که علی صفوی، دیگر مقام شورای ملی مقاومت ایران، را دیده است.

با ادامه اعتراضات سراسری در ایران، ماموریت این دو نفر گسترش پیدا می کند. قربانی برای ۲۰ روز از ۲۷ مارس تا ۱۷ آوریل به تهران می رود تا مقام های ایرانی را از اطلاعاتی که گردآوری کرده آگاه کند. او در بازگشت ماموریت جدیدی دارد تا به اطلاعات سری افراد در شبکه و استراتژی های سازمانی شان علیه رژیم ایران دست پیدا کند.

«شورای ملی مقاومت ایران» بر ضرورت پیگرد یا اخراج همه ماموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین عوامل مخفی و مزدورانی که نقشه های رژیم را در این کشور و اروپا دنبال می کنند، تاکید دارد.

کشف و خنثی سازی نقشه های تروریستی و جاسوسی رژیم در ایالات متحده در پی خنثی شدن دو توطئه تروریستی عمده دیگر علیه سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی و فرانسه در مارس و ژوئن ۲۰۱۸ اتفاق می افتد.

ایالات متحده شاید بخواهد به جای دفاع در برابر تهدیدهای تروریستی ایران با آن ها به مقابله بپردازد. حمله همیشه بهترین دفاع است. زمان آن است که پرزیدنت ترامپ رژیم را با اعمال تحریم هایی مضاعف و پیگرد عواملش بیشتر زیر فشار بگذارد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG