لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۵

شاهزاده سعودی: ترامپ نباید توافق اتمی ایران را لغو کند


شاهزاده ترکی الفیصل

یک مقام ارشد سابق عربستان سعودی گفت دونالد ترامپ نباید توافق اتمی با ایران را کنار بگذارد بلکه باید تهران را به دلیل «اقدامات بی ثبات کننده اش» در خاورمیانه مسئول بداند.

خبرگزاری رویترز می گوید قدرت های حوزه خلیج فارس مذاکرات ایران و غرب را محتاطانه نظاره کردند و همواره درباره علاقه و هدف ایران به داشتن دست بالا در خاورمیانه و حمایت از گروه های واسطه در دامن زدن به درگیری ها هشدار دادند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی خود نظرات متعددی درباره برجام داد و از جمله گفت که توافق اتمی با ایران را لغو می کند.

ترکی الفیصل شاهزاده سعودی، مسئول سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان و سفیر سابق ریاض در واشنگتن و لندن روز پنجشنبه گفت: «کار بر توافق اتمی با ایران سالها طول کشید و طی توافقی جهانی برنامه تولید سلاح اتمی ایران را متوف کرد.»

ترکی الفیصل در واشنگتن گفت: «لغو توافق هسته ای ایران پیامدهای خود را خواهد داشت و گمان نمی کنم چیز دیگری برای تضمین این که ایران به راه سابق خود بازنمی گردد، وجود داشته باشد.»

شاهزاده ترکی همچنین گفت دونالد ترامپ باید ایران را از «فعالیتهای بسیار ماجراجویانه و بی ثبات کننده» در خاورمیانه برحذر دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG