لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۱

سی‌ان‌بی‌سی: مقامات وزارت خارجه آمریکا از تشدید «فشار حداکثری» بر رژیم ایران در سال ۲۰۲۰ خبر دادند


شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی آمریکا به نقل از مقامات وزارت خارجه این کشور گزارش داد که ایالات متحده در صدد است تا در سال ۲۰۲۰ «فشار حداکثری» بر حکومت ایران را شدت دهد.

شبکه خبری سی‌ان بی‌سی در گزارشی که روز دوشنبه نهم دی ماه به نقل از چند مقام وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، نوشت یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که «تحریم‌های بیشتری در راه است، و مشکلات و چالش‌های اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مضاعف خواهند شد.»

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که نامش عنوان نشده است، در ادامه افزود که اقتصاد ایران دچار رکود است و ما شاهد هستیم که ایران در معرض انزوای بیشتر دیپلماتیک قرار می‌گیرد.

بنابر این گزارش یک مقام ارشد دیگر وزارت خارجه ایالات متحده نیز اعلام کرد که تا کنون دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، حدود یک‌هزار نفر و نهاد ایرانی «مرتبط با اقدامات بدخواهانه» را تحریم کرده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود که ما در نظر داریم تا رژیم [ایران] را از درآمدزایی که برای دنبال کردن برنامه های خارجی توسعه طلبانه به آن نیاز دارد، محروم کنیم و با همین سیاست دولت ایران امروز نسبت به سه سال قبل پول به مراتب کمتری برای برنامه های خارجی خود در اختیار دارد.

پیشتر برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران، در گفت‌و‌گو با بخش فارسی صدای آمریکا با تاکید بر ادامه داشتن کارزار فشار حداکثری آمریکا بر رژیم ایران با هدف تغییر دادن رفتارشریرانه رژیم، هشدار داده بود که آمریکا همه تعاملات قابل تحریم را تحریم خواهد کرد.

برایان هوک، همچنین گفته است که رژیم ایران بر اثر حجم عظیم انزوای سیاسی و فشار اقتصادی ناشی از کمپین فشار حداکثری آمریکا به شدت هراسان و خشمگین شده است.

آقای هوک افزود که رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن از لحاظ مالی ضعیف‌تر شده‌اند. آنها با کسری بودجه عظیمی رو‌به‌رو هستند و وقتی بودجه [سال] آینده منتشر شود، وضعیت از این هم بدتر خواهد شد.

دولت پرزیدنت ترامپ با برشمردن ایرادات برجام، از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند. مقامات دولت آمریکا همچنین با اشاره به اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه و حمایت از گروههای تروریستی، اعلام کردند فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی تا هنگامی که مانند یک کشور عالی در منطقه رفتار نکند، ادامه خواهد یافت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG