لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۴

مقام آمریکایی: امکان توافق در دور بعدی مذاکرات وجود دارد


یک مقام آمریکایی می گوید امکان توافق با ایران در دور بعدی مذاکرات در ژنو وجود دارد. او همچنین بار دیگر از قانونگذاران خواست از وضع تحریم های بیشتر بر ایران خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام ارشد دولت اوباما، که ازاو نام برده نشده است، روزجمعه در واشنگتن به خبرنگاران گفت «ما قصد داریم در دوربعدی تمام تلاش خود را بکار بریم. نمی دانم به توافق خواهیم رسید یانه. فکرمی کنم چنین امکانی کاملا وجود دارد. اما مسائلی هست که باید درباره آنها مذاکره شود».

این مقام دولت آمریکا همچنین بار دیگر از قانونگذاران آمریکایی که خواستار تعمال تحریم های جدید برایران هستند خواست از این اقدام خودداری کنند و گفت «این باور که تحریم ها جمهوری اسلامی را به نقطه تسلیم و متوقف ساختن تمام برنامه اتمی خواهد کشاند، اشتباه است.»

اوهشدار داد درصورت وضع تحریم های جدید، ایران «به برنامه اتمی خود ادامه خواهد داد و برای ما گزینه ای جز استفاده از نیروی نظامی باقی نخواهد ماند.»

مقام دولت اوباما همچنین شایعه اختلاف درمیان گروه ۵ بعلاوه یک را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام دیگر دولت گفت بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار
از درآمدهای ایران از فروش نفت درحساب های بانکی در سراسر جهان وجود دارد.


او گفت صادرات نفت ایران ازمیانگین حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزاربشکه در روز در ۲۰۱۱، به حدود یک میلیون بشکه کاهش یافته است، و افزود این کاهش هرماه بالغ بر ۵ میلیارد دلار برای ایران تمام می شود و همراه با تحریم های دیگر حدود ۱۲۰ میلیارد دلار هزینه داشته است.
XS
SM
MD
LG