لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

شورای امنیت ملی کاخ سفید: رژیم ایران به جای تندرستی مردم، بر تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کند


نمایی از کاخ سفید.
نمایی از کاخ سفید.

شورای امنیت ملی کاخ سفید در پیامی با اشاره به اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم یک شرکت صوری نیروی قدس سپاه پاسداران و صاحب آن به دلیل تامین مالی تروریسم و قاچاق اسلحه، تاکید کرد که اولویت اصلی رژیم ایران تامین مالی تروریسم است.

شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در پیامی در توئیتر گفت: «در حالی که جهان مشغول مقابله با ویروس کووید-۱۹ است، رژیم ایران و حامیانش اولویت خود را به جای سرمایه‌گذاری برای بهداشت و تندرستی مردم ایران، بر حمایت مالی تروریست‌ها قرار داده‌اند.»

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) روز جمعه ۱۲ اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد نام یک شهروند دو تابعیتی ایرانی عراقی را به دلیل ارتباط با نیروس قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

بر اساس این بیانیه، فردی به نام امیر دیانت، که با نام امیر عبدالعزیز جعفر المثجع نیز شناخته می‌شود، از مدت‌ها پیش با مقام‌های ارشد نیروی قدس سپاه مرتبط بوده و در فعالیت‌های این نیرو برای کسب درآمد و قاچاق سلاح به خارج از کشور دخالت داشته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت خدمات معدنی طیف، که تحت مالکیت، کنترل، یا مدیریت امیر دیانت بود را تحت تحریم قرار داده است.

همزمان با این اقدام، دادستانی شهر واشنگتن نیز علیه دیانت و یکی از همکاران او، به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران و قوانین پولشویی، اعلام جرم کرده است.

در این بیانیه از قول استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، آمده است: «رژیم ایران و حامیان آن همچنان تامین مالی سازمان‌های تروریستی بین‌المللی را بر سلامتی و بهروزی مردم ایران ترجیح می‌دهند.»

او در ادامه تاکید کرده است که «ایالات متحده به همکاری با نهادهای مالی، سازمان‌های غیرانتفاعی، و شرکای بین المللی خود برای تسهیل تجارت و کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم ایران ادامه می‌دهد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG