لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

دیدگاه: تحریم جدید نشان داد آمریکا جانب مردم ایران را گرفته، نه رژیم


یکی از تظاهرات مخالفان جمهوری اسلامی ایران در پاریس
یکی از تظاهرات مخالفان جمهوری اسلامی ایران در پاریس

خلاصه یادداشتی از سونا صمصامی در نشریه هیل

در پی تصویب تحریم های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ایران، نهادهای کلیدی و فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه های وابسته اش باید تحت تحریم قرار گرفته و از منطقه به خصوص سوریه، عراق و یمن اخراج شوند.

فهرست ناقضان حقوق بشر باید شامل آمران و عاملان قتل عام سال ۱۳۶۷ باشد. اپوزیسیون منظم جمهوری اسلامی هم که قربانی اصلی سرکوب و بهترین امید به تغییرات بوده است باید مورد توجه قرار بگیرد.

اگر هنگام اعتراضات خیابانی سال ۸۸ تدابیر مشابهی در نظر گرفته شده بود، نمایش حمایت بین المللی به احتمال زیاد تلاش ها برای سرنگونی رژیم مذهبی و استقرار یک دموکراسی مبتنی بر اصول سکولار و دموکراتیک که «شورای ملی مقاومت ایران» مروج آن است را قوت می بخشید.

وقتی دولت ترامپ ارزیابی اش از سیاست ایران پس از توافق هسته ای را تکمیل کند، اگر این واقعیت ها در نظر گرفته شده باشد شاهد فاصله ای آشکار با گذشته خواهیم بود. زمان آن فرا رسیده است که حق مردم ایران برای یک ایران آزاد، غیر هسته ای و جمهوری سکولار به رسمیت شناخته شود.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG