لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۱

استیو منوشن متحدان را برای سخت‌تر کردن تحریم‌های ایران تحت فشار می‌گذارد


استیو منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می گوید دولت ترامپ خواهان همکاری با متحدان واشنگتن برای شدت بخشیدن به تحریم ها علیه ایران است، ولی او صحبتی از اقدامات خاص علیه موسسات طرف تجارت با سپاه پاسداران نمی کند. کاخ سفید در تازه ترین اقدامات اش تجارت با سپاه و شرکت های وابسته اش را هدف قرار داده است.

وال استریت جورنال نوشت: وزیر خزانه‌داری آمریکا در دیدارهایی در سطح عالی در عربستان سعودی، اسرائیل، امارات متحده عربی و قطر کوشید فشارها بر ایران را شدت بخشیده و شبکه تامین مالی تروریسم را سرکوب کند.

بسیاری از این ترس دارند که سیاست جدید واشنگتن در برابر ایران رهبران جمهوری اسلامی را به ترک توافق هسته ای ترغیب کند و در نتیجه شرکت های غربی و خاورمیانه ای در حال تجارت با ایران مشمول دور جدیدی از مجازات ها شوند.

سپاه پاسداران طی یک دهه گذشته بخش هایی از اقتصاد ایران از جمله نفت، مالی، مخابرات و عمران را در دست گرفته است.

استیو منوشن در مصاحبه ای پس از سفر به منطقه گفت «در حال حاضر تمرکز ما بر همکاری با متحدان مان در تحریم فعالیت هایی است که خارج» از توافق هسته ای ایران قرار دارد. وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره این که آیا آمریکا قصد دارد شرکت های خارجی طرف تجارت با ایران را تحت پیگرد قرار دهد یا نه تصریح کرد: «هنوز برای اظهار نظر در این باره زود است.»

منوشن در عین حال گفت: «فعلا دست کم با شرکای اروپایی مان بر روی توافقی کار می کنیم که به مواردی خارج از توافق هسته ای مربوط است، ما به شکلی جدی آن فعالیت ها را تحریم کرده و تحریم خواهیم کرد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG