لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

هشدار فوری قانونگذار آمریکایی: پایان حکومت ایران در راه است


دنا رورباکر، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا
دنا رورباکر، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا

دیلی استار در گزارشی نوشت: دنا رورباکر، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، می گوید پایان جمهوری اسلامی نزدیک است و رژیم می تواند در یک چشم به هم زدن از قدرت پایین کشیده شود.

این قانونگذار متنفذ کنگره آمریکا در سخنرانی در پاریس که توسط «شورای ملی مقاومت ایران» و «سازمان مجاهدین خلق ایران» برنامه ریزی شده بود، گفت: «قیام مردم به نظر می رسد محو شده اما در واقع چنین نیست بلکه در زیر پوسته است و می تواند هر لحظه بیرون بزند.»

دنا رورباکر که رییس «کمیته فرعی امور اروپا و تهدیدهای در حال ظهور» در «کمیته امور خارجی» مجلس نمایندگان آمریکا است می گوید: «فکر می کنم چشم انداز تغییر رژیم بسیار روشن است. عمر رژیم ملاها به شمارش افتاده است.»

این قانونگذار کنگره ضمن تقدیر از رویکرد پرزیدنت ترامپ در برابر حکومت جمهوری اسلامی گفت روزهای بی اعتنایی ایالات متحده به پایان رسیده است.

دنا رورباکر در عین حال تاکید کرد تغییر رژیم در ایران باید به دست شهروندان ایران رخ بدهد و آمریکا در این راه به مردم ایران کمک خواهد کرد: «مهم ترین امر برای رییس جمهوری ما این است که کاری نکند آن هایی که در خیابان ها علیه دیکتاتوری مبارزه می کنند تضعیف شوند. ما باید در برابر رژیم ملاها بسیار محکم و بسیار قوی باشیم. اما نمی توانیم کار مردم ایران را برایشان انجام بدهیم.»

وی افزود: ما باید به آن ها بگوییم که در کنارشان هستیم، اما آن ها نمی توانند برای تغییر رژیم در کشورشان بر روی آمریکا حساب کنند. ما به تغییر رژیم در ایران باور داریم، ولی این امر باید از درون رخ بدهد نه از بیرون.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG