لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

مقاله مشترک یک مخالف و موافق آمریکایی برجام: اختلاف را کنار بگذارید و از مردم ایران حمایت کنید


«مارک دوبوویتس» (راست) مدیر ارشد بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها از مخالفان توافق ایران و «دانیل شاپیرو» سفیر سابق آمریکا در اسرائیل از موافقان آن، این نامه مشترک را نوشته اند.
«مارک دوبوویتس» (راست) مدیر ارشد بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها از مخالفان توافق ایران و «دانیل شاپیرو» سفیر سابق آمریکا در اسرائیل از موافقان آن، این نامه مشترک را نوشته اند.

«مارک دوبوویتس» یکی از مشهورترین مخالفان توافقنامه برجام و مدیر ارشد بنیاد دفاع از دمکراسی ها، همراه با «دانیل شاپیرو» سفیر سابق آمریکا در اسرائیل و یکی از طرفداران برجام که در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما مدیر ارشد خاورمیانه در انجمن امنیت ملی، به صورت مشترک مقاله ای در پولتیکو منتشر کردند که در آن از جمهوریخواهان و دموکرات‌ها خواسته شده با کنار گذاشتن اختلاف‌ها، از مردم ایران حمایت کنند.

دوبوویتس و شاپیرو در این سرمقاله نوشته اند: «بیایید بر روی مردم ایران و اینکه آمریکا همراه با متحدان اروپایی چه کاری برای پیشبرد آرزوهای آن مردم می توانند بکنند تمرکز کنیم، نه بر جر و بحثهای خودمان.»

در این سرمقاله آمده است: «مقامات حال و گذشته باید شبکه های تلویزیونی و رادیویی فارسی زبان را لبریز از حمایتشان از حقوق بشر مردم ایران و آرزوهایشان کنند. بیایید جزئیات داراییهای دزدیده شده و در مالکیت رژیم و فرماندهان سپاه پاسداران را منتشر کنیم، همینطور انبوه منابع خرج شده از سوی ایران در راه بر هم زدن ثبات منطقه.»

دوبوویتز و شاپیرو همچنین از کنگره آمریکا خواسته اند تا طرحی را تصویب کنند که در آن «نقض گسترده، سیستماتیک و عجیب حقوق بشر در ایران» از سوی دولت این کشور را محکوم کند.

در این مقاله پیشنهاد شده ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی همچنین باید نام مقامات ایرانی که حقوق بشر را نقض می کنند و دچار فساد مالی هستند را وارد لیستی کرده که از ورود آنها به کشورهای غربی جلوگیری کرده و از دسترسی آنها به منابع مالی بین المللی جلوگیری کند.

این دو همچنین پیشنهاد دادند دولت ترامپ به قانون منع ورود ایرانیان به آمریکا پایان دهد.

نویسندگان این مقاله افزودند: «کاخ سفید باید مطمئن شود که کمپانی هایی مانند تلگرام، توئیتر و اینستاگرم درخواست رژیم ایران برای مسدود کردن کانال‌های مورد استفاده معترضین را اجابت نمی کنند.»

این دو همچنین پیشنهاد دادند دولت ترامپ به قانون منع ورود ایرانیان به آمریکا پایان دهد.

در این مقاله آمده است: «تظاهرات ایرانیان یک روز می تواند به ایرانی آزاد تبدیل شده که تلاش مردم این کشور برای داشتن جامعه ای آزاد و شکوفا را در پی داشته باشد، جامعه که با کشورهای همسایه و آمریکا در صلح قرار دارد. هدف، حتی در حال حاضر که مشغول جر و بحث در مورد توافقنامه برجام هستیم، باید اتحاد سیاستمداران بدخوی ما در مورد حداقل یک مسئله باشد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG