لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

دولت ترامپ و کنگره به خانواده گروگان ها در ایران امید تازه ای می دهند


از راست سیامک و باقر نمازی، زندانیان آمریکایی در ایران
از راست سیامک و باقر نمازی، زندانیان آمریکایی در ایران

خلاصه مقاله ای از سوزان کربتری در وبسایت واشنگتن فری بیکن

خانواده ها و مدافعان آزادی زندانیان آمریکایی در ایران از توجه تازه دولت ترامپ و کنگره به تلاش برای بازگشت عزیزانشان به خانه دلگرم شده اند. این خانواده ها طی پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما چندین بار از آزادی بستگان شان ناامید شده بودند.

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ماه ژوییه جلسه ای را با حضور خانواده گروگان های آمریکایی زندانی در ایران برگزار می کند.

کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان هم هفته آینده قطعنامه ای دو حزبی را به رای می گذارد که از ایران می خواهد تمام شهروندان آمریکا و اتباع دارای اقامت دائم را بی قید و شرط آزاد کند.

در قطعنامه همچنین از ایران خواسته شده است به وعده خود برای کمک به پرونده رابرت لوینسون عمل کند. باب لوینسون مامور سابق اف بی آی سال دو هزار و هفت در جزیره کیش در ایران ناپدید شد. این قطعنامه همچنین آزار و ایذا اقلیت بهایی در ایران را محکوم می کند.

وزارت خارجه آمریکا می گوید پرزیدنت ترامپ آزادی زندانیان آمریکایی را اولویتی عمده اعلام کرده است و تاکید دارد هر چند برای آزادی آمریکایی ها غرامت پرداخت نخواهد شد، اما راه های دیگری برای تشویق و تنبیه ایران وجود دارد.

فرزندان شماری از مقامات ارشد جمهوری اسلامی با ویزای دانشجویی در آمریکا در حال تحصیل هستند و دولت آمریکا می تواند به راحتی ویزای آن ها را باطل کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG