لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۳

نمایندگان مجلس خطاب به پمپئو: گروگان های آمریکایی در ایران به کمک فوری شما نیاز دارند


ایلیانا راس لتینن یکی از چهار نماینده ای است که این نامه را امضا کرده است.
ایلیانا راس لتینن یکی از چهار نماینده ای است که این نامه را امضا کرده است.

واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت: به دنبال آزادی سه گروگان آمریکایی از کره شمالی، چهار قانونگذار کنگره آمریکا از وزیر خارجه ایالات متحده خواستار «کمک فوری» برای آزادی تمام گروگان های آمریکایی در ایران شده اند.

ایلیانا راس لتینن نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا، مایکل مک کال نماینده جمهوریخواه ایالت تکزاس و تد دوچ نماینده دموکرات ایالت فلوریدا، اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، و نینا لووی نماینده دموکرات ایالت نیویورک، عضو ارشد کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا، این نامه را ۱۷ ماه مه با تمرکز بر مخمصه پنج شهروند آمریکایی گروگان گرفته شده در ایران به مایک پمپئو نوشتند.

این قانونگذاران می گویند از طرح دولت برای معرفی یک نماینده ویژه در امور گروگان گیری دلگرم شده اند: «اگر چه دولت ترامپ به دفعات خواسته است شهروندان آمریکا و اتباع دارای اقامت دائم که در ایران گروگان گرفته شده اند فورا و بی قید و شرط آزاد شوند، ما نگران هستیم که این امر اولویت اصلی وزارت خارجه و دولت نبوده است.»

حامیان خانواده زندانیان آمریکایی در ایران از سخنرانی وزیر خارجه آمریکا در روز دوشنبه که در آن به وضعیت گروگان های آمریکایی اشاره شد تقدیر کرده اند.

باقر و سیامک نمازی آمریکاییان ایرانی تبار، نزار ذکا آمریکایی لبنانی تبار، ژیو وانگ آمریکایی چینی تبار، و رابرت لوینسون که از مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش ناپدید شد، گروگان هایی هستند که از آن ها نام برده شده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG