لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۲

تلاش قانونگذاران و معاون رئیس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از بازگرداندن صد ایرانی مسیحی


آقای پنس سالها تجربه حضور در کنگره آمریکا را در کارنامه دارد.
آقای پنس سالها تجربه حضور در کنگره آمریکا را در کارنامه دارد.

تلاش های در کنگره آمریکا در جریان است تا با حمایت معاون رئیس جمهوری آمریکا از برگرداندن ۱۰۰ نوکیش مسیحی به ایران جلوگیری شود.

نشریه واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت: دو نماینده کنگره ایالات متحده، رَندی هولتگِرِن، نماینده جمهوریخواه ایالت ایلینوی، و جیمز مک گاوِرن، نماینده دموکرات ایالت ماساچوست، در نامه ای خطاب به مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، از او خواسته اند کمک کند راه حلی برای نجات یکصد ایرانی عمدتا مسیحی یا دیگر اقلیت مذهبی پیدا شود که پس از یک سال در انتظار ورود به آمریکا در شهر وین در برزخ گیر افتاده اند.

دولت آمریکا اخیرا این گروه حدودا یکصد نفری را به بازگرداندن به ایران تهدید کرد.

فعالین می گویند دیپورت آن ها به ایران جان شان را به خطر می اندازد.

دو نماینده کنگره در نامه شان به معاون ریاست جمهوری استدلال می کنند که بر مبنای «متمم لاتنبرگ» که قانون مصوب آمریکا است، وزارت امنیت ملی لازم است پذیرش تمام اقلیت های مذهبی ایران را به عنوان پناهجو در آمریکا از سر بگیرد.

این دو قانونگذار، وزارت خارجه و وزارت امنیت ملی آمریکا را به نقض این قانون متهم می کنند: «تغییر ناگهانی در سیاست جاری از پذیرش تقریبا صد در صدی تا نزدیک به انکار کامل هیچ معنایی ندارد. قانون صراحت دارد: این متقاضیان باید برای وضعیت پناهجویی واجد شرایط محسوب شوند. وزارت خارجه و وزارت امنیت ملی باید در اسرع وقت آن ها را بپذیرند.»

هولتگرن و مک گاورن در نامه خود به مایک پنس می نویسند: «وزارت امنیت ملی و وزارت خارجه باید برای ادامه پذیرش هزاران اقلیت ایرانی همه تلاش خود را به خرج بدهد و هر گونه بررسی های امنیتی لازم را در اولویت قرار داده و سرعت ببخشد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG