لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هدف کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی، آوردن رژیم ایران به میز مذاکره است


مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: هدف از کارزار فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران، آوردن رژیم به میز مذاکره است.

مورگان اورتگاس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز با اشاره به خواسته‌های دوازده‌گانه مطرح شده توسط مایک پمپئو از ایران، گفت که هدف از کارزار فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران، آوردن رژیم به میز مذاکره است تا در نهایت ایران مانند یک کشور عادی رفتار کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این گفت‌وگو ضمن تشریح جایزه ۱۵ میلیون دلاری برنامه «پاداش برای عدالت» برای افرادی که اطلاعاتی را در رابطه با شبکه‌های مالی و بخش‌های نفتی ایران ارائه دهند، گفت که این جایزه در راستای اعلام وزارت خزانه‌داری مبنی بر تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی بوده است.

مورگان اورتگاس با تاکید بر این که توافق اتمی موسوم به برجام توافقی پر از کاستی‌های مختلف بود و به جنبه‌های مختلف اقدامات تهدیدآمیز رژیم حاکم بر ایران، از جمله فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک، نپرداخته بود، گفت که ایران پس از خروج آمریکا از برجام نیز رفتارهای نامشروع خود را محدود نکرده و بیشتر به رفتار تلافی‌جویانه روی آورده است.

خانم اورتگاس گفت: «ما از ایرانی‌ها خواسته‌ایم از اقدامات تروریستی علیه همسایگان‌شان دست بردارند.»

پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷، در دو مقطع در مرداد و آبان سال گذشته، دستور بازگشت تحریم‌های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد. ایالات متحده همچنین تحریم‌های ایران را بیشتر کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG