لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۷

وزیر انرژی آمریکا: بازار نفت احتمالا پس از اجرای تحریم های ایران ثبات خواهد یافت


آقای پری به تازگی به مسکو برای رایزنی با مقامات روسیه سفر کرده بود.
آقای پری به تازگی به مسکو برای رایزنی با مقامات روسیه سفر کرده بود.

ریک پری، وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا، پیش بینی کرده است که بازار نفت جهانی پس از ضرب الاجل پیش روی کشورها برای توقف خرید نفت از ایران ثبات خواهد یافت.

روزنامه هیل در گزارشی نوشت: وزیر انرژی دولت ترامپ تاکید دارد که خیلی نگران افزایش شدید قیمت نفت نیست و معتقد است دیگر کشورها خلاء ناشی از نفت ایران در بازار را پر خواهند کرد.

ریک پری روز چهارشنبه گفت: «در کوتاه مدت، آیا پتانسیل افزایش قیمت وجود دارد؟ حتما، خیلی اتفاقات ممکن است رخ دهد، من نمی خواهم درباره آن ها گمانه زنی کنم زیرا اتفاق نیافتاده اند.»

پری افزود: «افزایش قیمت نفت به سود هیچ کس نیست. پس ما به هر کار معقول دست می زنیم تا ثبات در عرضه نفت حفظ شود که در واقع حاکی از ثبات در قیمت انرژی خواهد بود و این پیام مثبتی است که ما می کوشیم منتقل کنیم.»

مقام های آمریکا از متحدان خواسته اند خرید نفت از ایران را تا ۱۳ آبان متوقف کنند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند روزانه یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت از بازار خارج شود.

پیام ریک پری در سفر اخیرش به روسیه، اتریش و رومانی حفظ ثبات در بازار نفت بود. وزیر انرژی آمریکا در این سفرها با مقام های ارشد انرژی روسیه و عربستان سعودی ملاقات کرد.

نمایندگانی از روسیه و اوپک که عربستان سعودی عضوی از آن است در روزهای اخیر گزینه هایی را برای افزایش تولید نفت در میانه تحریم ایران به بحث گذاشتند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG